Sensacyjny świadek ws. Tomasza Komendy. To może być przełom!

Redakcja
13.11.2018 10:38
Tomasz Komenda
fot. PAP

Czy będzie przełom w sprawie odnalezienia wszystkich sprawców zbrodni, za którą niesprawiedliwie 18 lat w więzieniu spędził Tomasz Komenda? Wtorkowy „Fakt” podaje, że prokuratorzy są o krok od znalezienia wszystkich sprawców zabójstwa sprzed 22 lat. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W noc sylwestrową 31 grudnia 1996 r. piętnastoletnia Małgorzata K. bawiła się z koleżankami w dyskotece w Miłoszycach pod Wrocławiem. W pewnej chwili wyszła przed budynek. Kilkanaście godzin później znaleziono ją martwą na prywatnej posesji naprzeciwko dyskoteki. Zmarła wskutek wyziębienia organizmu i odniesionych ran.

W sprawie tej zbrodni śledczy zatrzymali dwie osoby – Ireneusza M. i Norberta B. Obaj usłyszeli zarzuty zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa 15-letniej Małgorzaty K.  

Na miejscu zbrodni śledczy znaleźli jeszcze ślady trzeciej osoby. W rozwikłaniu zagadki ma pomóc świadek z Miami na Florydzie. To kolega Norberta B. – ochroniarza z dyskoteki. Wkrótce okaże się, czy zeznania mężczyzny będą przełomowe dla sprawy. 

– Z pewnością się znali, bo osoba, którą udało się odnaleźć, pracowała w klubie Alcatraz podczas tego tragicznego sylwestra. Nie można jednoznacznie wskazać, czym dokładnie się zajmowała – mówi „Faktowi” osoba znająca kulisy tej sprawy.

Zobacz także

Śledczy od kilku miesięcy szukali kontaktu do tego mężczyzny. Dzięki portalom społecznościowym udało się ustalić, że mieszka w Miami w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna w telefonicznej rozmowie z prokuratorami wyznał, że ma wiedzę na temat tej zbrodni i chętnie się nią podzieli.

Tomasz Komenda niewinny 

Pierwotnie za zbrodnię w Miłoszycach skazano Tomasza Komendę. Spędził on w więzieniu 18 lat. W maju tego roku Sąd Najwyższy – po wznowieniu postępowania – uniewinnił go.

Jego obrońca mec. Zbigniew Ćwiąkalski przekazał, że Komenda będzie się domagał 18 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa – po milionie za każdy rok spędzony niesłusznie w więzieniu.

RadioZET.pl/Fakt/DG