Zamknij

Zaginął 84-latek z Przemyśla. Od Wigilii nie kontaktował się z rodziną

28.12.2020 18:21

Policja, wojsko i straż pożarna szukają 84-letniego Władysława Klepackiego. Mieszkaniec Przemyśla zaginął w trakcie okresu świątecznego, ostatni raz kontaktował się z rodziną w Wigilię. Dzień później wyszedł z mieszkania bez dokumentów osobistych. 

Władysław Klepacki
fot. Policja Podkarpacka

Władysław Klepacki, 84-letni mieszkaniec Przemyśla, zaginął kilka dni temu. Jego rodzina ostatni raz nawiązała z nim kontakt w Wigilię wieczorem. Jak podaje rzeszowska "Gazeta Wyborcza", w I dzień świąt ok. godz. 11 wyszedł ze swojego mieszkania przy ul. Kosynierów. Od tamtej pory do niego nie wrócił ani nie kontaktował się z bliskimi.

25 grudnia po południu rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny. Od momentu przyjęcia zawiadomienia, policjanci, a także żołnierze rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzany był i wciąż jest zarówno teren miasta, jak i całego powiatu przemyskiego. 

W czasie działań sprawdzono ogródki działkowe, cmentarze, dworce, szpitale oraz wykonano wiele innych zadań wskazanych przez kierującego akcją z przemyskiej policji. W niedzielę w akcję zaangażowani byli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, którzy przy pomocy sonaru sprawdzili dno rzeki San od mostu Orląt Przemyskich do miejscowości Buszkowice. Poszukiwania cały czas trwają

- powiedział w rozmowie z rzeszowską "GW" kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jak dodał, w akcji poszukiwawczej brało udział również 29 żołnierzy z 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu.

Władysław Klepacki
fot. Podkarpacka Policja

Wedle rysopisu, podanego na stronie internetowej Podkarpackiej Policji, Władysław Klepacki jest średniej budowy ciała, ma 172 cm wzrostu, piwne oczy, prosty i średni nos oraz pełne uzębienie. Gdy widziano go ostatni raz, ubrany był w czarną kurtkę zimową, czarne spodnie, czarny szal, czarne buty zimowe oraz ciemną, zimową czapkę z daszkiem. 

"Osoby, które posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, tel. (47) 823 3325 lub pod tel. alarmowy 112" - informuje policja. 

RadioZET.pl/Policja Podkarpacka/rzeszow.wyborcza.pl