Zamknij

Zawalił się dach lodowiska w Przemyślu. Powodem zalegający śnieg

08.02.2021 12:05

W nocy z niedzieli na poniedziałek zawalił się wierzchołek dachu namiotu nad lodowiskiem w Przemyślu. Powodem zdarzenia był zalegający na dachu śnieg. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. 

Przemyśl
fot. PAP

Przemyśl. Jak zaznaczyła dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska w rozmowie z Polską Agencją Prasową, "uszkodzenie zostanie usunięte do środy, czwartku".

Od kilku dni braliśmy pod uwagę możliwość załamania się namiotu. W związku z tym lodowisko było nieczynne

Greta Ostrowska

Dyrektor dodała, że "równolegle z dachu był systematycznie zgarniany gromadzący się tam śnieg". - Nad ranem opady były jednak tak intensywne, że uszkodzony został wierzchołek namiotu – wyjaśniła dyrektor w rozmowie z dziennikarzami. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Atak zimy w Polsce. IMGW ostrzega

Atak zimy w Polsce. Synoptycy ostrzegają przed obfitymi opadami śniegu. Trudne warunki na drogach panują m.in. w Świętokrzyskiem, gdzie w wielu miejscach występuje zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe. Z kolei na Podkarpaciu wieje silny, a miejscami porywisty wiatr.

IMGW ostrzega również przed silnym mrozem. W woj. warmińsko-mazurskim w poniedziałek rano notowane są temperatury do minus 17 stopni Celsjusza w Olecku i Ełku. Lokalnie drogi mogą być śliskie m.in. na odcinkach leśnych i nad jeziorami.

Na Podkarpaciu skutki zimy na drogach krajowych i wojewódzkich usuwa ponad 200 pługów, pługopiaskarek i solarek. Trudne warunki panują na drogach także w woj. świętokrzyskim.

loader

RadioZET.pl/PAP