Zamknij

Przemysław Marzec nie żyje. Dziennikarz RMF FM miał 52 lata

09.08.2022 17:19

Przemysław Marzec nie żyje. Wieloletni dziennikarz stacji RMF FM miał 52 lata. Relacjonował różne konflikty zbrojne m.in. w Iraku i Gruzji.

Przemysław Marzec nie żyje
fot. RMF24.pl (screen)

Przemysław Marzec nie żyje. O śmierci swojego dziennikarza poinformowało RMF FM. "Zaczął pracę w RMF FM w 1993 roku - w katowickiej redakcji radia. Był wówczas studentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego. Początkowo pracował jako reporter lokalny. Potem przeniósł się do Warszawy, gdzie został dziennikarzem politycznym. Jednak w swojej pracy zasłynął przede wszystkim jako korespondent wojenny. Wielokrotnie był specjalnym wysłannikiem radia RMF FM w rejon konfliktów zbrojnych" - napisała w pożegnaniu rozgłośnia. 

Nie podano informacji o przyczynach śmierci. Dziennikarz miał 52 lata. "Był zawsze tam, gdzie zwrócone były oczy całego świata. Przemku dziękujemy za wszystko" - napisał na Twitterze Marek Balawajder, szef informacji rozgłośni.

Przemysław Marzec nie żyje

Korespondencje wojenne dla stacji Marzec rozpoczął w latach 1998-99 od relacjonowania konfliktu w Kosowie, Albanii i Macedonii. Krótko po zamachu z 11 września 2001 r. pojechał (razem z Janem Mikrutą) do Pakistanu. W kolejnych latach zdawał sprawozdania z konfliktów w Iraku i rosyjskiej inwazji na Gruzję.

Był korespondentem stacji w Moskwie. Poza wojnami relacjonował także śmierć Jana Pawła II czy pomarańczową rewolucję w Ukrainie. 

RadioZET.pl/RMF FM