Zamknij

Zatrzymano podejrzanego o pobicie Przemysława Witkowskiego

30.07.2019 18:40
Przemysław Witkowski pobity. Zatrzymano sprawcę
fot. Facebook: Przemysław Witkowski

Policjanci zatrzymali we wtorek 28-letniego mieszkańca Wrocławia, który podejrzewany jest o pobicie wykładowcy uniwersyteckiego i dziennikarza Przemysława Witkowskiego. Mężczyzna został dotkliwie pobity w czwartek we Wrocławiu w okolicach Mostu Trzebnickiego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Przemysław Witkowski, wykładowca uniwersytecki, współpracownik portalu OKO.press został w czwartek dotkliwie pobity w okolicach Mostu Trzebnickiego we Wrocławiu. Witkowski napisał na jednym z portali społecznościowych: "tak się kończy, kiedy nie podobają Ci się faszystowskie napisy na bulwarach nad Odrą". Opublikował też swoje zdjęcie, na którym widać skutki pobicia.

Zobacz także

Portal OKO.press podał, że Witkowski wyraził głośno oburzenie widząc homofobiczne hasła na murze. "Gdy zsiadł z roweru, by naprawić koło, został zaatakowany przez młodego mężczyznę, jak podejrzewa, z ruchu tzw. szturmowców. Ma złamany nos" – poinformowano.

W piątek wrocławska policja opublikowała wizerunek mężczyzny mogącego mieć bezpośredni związek z pobiciem Witkowskiego.

Jak poinformował we wtorek PAP Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, funkcjonariusze pionu kryminalnego zatrzymali podejrzewanego o pobicie 28-latka, mieszkańca Wrocławia.

Zobacz także

"Mężczyzna ten w wyniku czynności procesowych został rozpoznany przez pokrzywdzonego i teraz zostanie doprowadzony do prokuratury w celu przedstawiania mu zarzutu" – przekazał Rajski.

RadioZET.pl/PAP