Policja rozbiła szajkę przemytników ludzi

08.11.2018 17:16

Policja w Berlinie i Brandenburgii przeprowadziła udaną akcję i rozbiła bandę przemytników, którzy aranżowali fikcyjne małżeństwa - donosi Deustche Welle. Aresztowano czwórkę ludzi: trzech mężczyzn i kobietę.

Policja rozbiła szajkę przemytników ludzi fot. Heiko Barth/Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował portal, grupa miała na koncie zaaranżowanie prawie 200 fikcyjnych związków małżeńskich. Przestępcy przemycali do Niemiec cudzoziemców, poprzez zawieranie ślubów z osobami głównie z Europy Południowej i Wschodniej.

Kilkanaście tysięcy euro za małżeństwo

Przemytnicy to osoby pochodzenia niemiecko-serbskiego, które już od roku były na celowniku niemieckich służb. Prokuratura wcześniej wystawiła nakaz zatrzymania dwóch obywateli Niemców: 51-latka i 63-latka , 51-letniej Niemki i 40-letniego obywatela Serbii.

Policja ustaliła, że z oferowanych usług korzystali ludzi z Pakistanu, Nepalu oraz Albanii. Zawierali oni związki małżeńskie po to, by uzyskać prawo stałego pobytu na terenie Niemiec. Przemytnicy pobierali za jednorazowy akt opłatę w wysokości 16 tysięcy euro. Jak wynika z ustaleń służb, grupa dokonywała także fałszerstw dokumentów ślubu.

RadioZET/DPZ/Deustche Welle/JZ

Oceń