Przerwy techniczne w bankach. Miliony Polaków pozostaną bez dostępu do swoich pieniędzy

Redakcja
25.03.2017 18:17
bank
fot. Pixabay

Łącznie siedem banków, w tym największe na polskim rynku: ING, Pekao SA czy mBank, zapowiedziało kilkunastogodzinne przerwy w dostępie do oferowanych usług. W nocy zostaniemy pozbawieni na przykład możliwości płatności kartą na stacjach benzynowych czy restauracjach.

Dzisiejszej nocy warto zaopatrzyć się w gotówkę. Szczególnie, jeśli planujemy z bliskimi bądź znajomymi wyjście na imprezę czy kolację. Płacąc kartą okazać się może, że jest to niemożliwe, a bankomat odmówi wypłacenia nam gotówki.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Przerwy techniczne na dzisiejszą noc zaplanowało kilka banków, w tym ING, Pekao SA i mBank. Banki te łącznie zarządzają pieniędzmi ponad 15 milionów Polaków. Mimo że większość z nich nie będzie korzystała z usług bankowości w nocy, dla części klientów może okazać się to dużym zaskoczeniem i utrudnieniem.

Równo o północy przerwa techniczna rozpocznie się w ING Banku. Nie będzie można płacić kartami tego banku, wyciągnąć pieniędzy z bankomatów, ani płacić systemem BLIK. Do 5:30 klienci tego banku są skazani na gotówkę.

ing

O 1:30 przerwę rozpocznie mBank. Do 7 rano karty tego banku nie będą działać ani w bankomatach, ani na stacjach paliw czy klubo-kawiarniach. System będzie nieczynny przez prace modernizacyjne.

mbank

Najkrócej, bo od 1:40 do 3:20 ma trwać przerwa techniczna w Pekao SA. Bank Pocztowy wyłączył swoje usługi już o godzinie 16:00 i pozostanie nieczynny do 18:00 w niedzielę. Deutsche Bank zapowiedział przerwę między północą a dziewiątą rano. W niedzielny poranek remont techniczny przewidział Toyota Bank.

Cały weekend bez bankowości mobilnej spędzają klienci Alior Bank. Tam trwająca od wczoraj przerwa zakończy się dopiero w poniedziałek rano. Jednak klientów Alior w trakcie modernizacji nie pozbawia się dostępu do bankomatów. Cały czas jest też możliwość płacenia kartami.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/DG