Zamknij

Prokuratura w Warszawie: nie było zastrzeżeń do przesłuchania Tuska

Redakcja
19.04.2017 21:43
DT
fot. PAP

Ani Donald Tusk, ani jego pełnomocnik nie złożyli zastrzeżeń do przebiegu czynności - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Michał Dziekański. Jak powiedział, zeznania Tuska były niezbędne dla wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, w której zeznawał.

W środę po godz. 20.20 przewodniczący Rady Europejskiej opuścił gmach warszawskiej prokuratury, gdzie przebywał 9 godzin, zeznając jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Dziekański powiedział dziennikarzom, że zeznania Tuska były niezbędne dla wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, w której zeznawał. - Wezwanie było zgodne z obowiązującymi przepisami - dodał. Prokurator powiedział, że nie komentuje ocen co do "politycznego charakteru" śledztwa.

Według prokuratora, długość przesłuchania była uwarunkowana treścią zeznań świadka.

Śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody prezesa Rady Ministrów i opinii szefa MON. W grudniu 2016 r. ujawniono, że w tym śledztwie postawiono zarzuty byłym szefom SKW Januszowi Noskowi i jego następcy Piotrowi Pytlowi. Trzecim podejrzanym jest Krzysztof D., były dyrektor szefa gabinetu SKW.

RadioZET.pl/PAP/DG