Zamknij

To on zorganizował fałszywą zbiórkę Boję się ciemności. Michał S. będzie przesłuchiwany

Redakcja
13.07.2017 09:37
To on zorganizował fałszywą zbiórkę Boję się ciemności. Michał S. będzie przesłuchiwany
fot. Screen

Organizator zbiórki na rzekome leczenie chorego Antosia został zatrzymany. Dzisiaj ma zostać przesłuchany i usłyszeć ewentualnie zarzuty.

Na fałszywą akcję nabrała się cała Polska. Zebrano ponad pół miliona złotych, a teraz prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem oszustwa. Zatrzymanemu Michałowi S. mogą zostać postawione zarzuty oszukania przez wprowadzenie w błąd, co do autentyczności celu zbiórki charytatywnej wielu osób. Jak poinformowali śledczy, bohater akcji - mały Antoś rzeczywiście istnieje. Ma to samo nazwisko i datę urodzenia, które podano w opisie zbiórki. Problem w tym, że jest zdrowy, a jego rodzice nigdy nie kontaktowali się z Michałem S.

Zobacz także

Akcja "Boję się ciemności" była prowadzona od lutego. W zbiórkę pieniędzy zaangażowało się wielu znanych ludzi m.in. Kazimierz Marcinkiewicz, Katarzyna Zielińska, Maciej Orłoś, Katarzyna Bujakiewicz, Roman Kołtoń, Maciej Dolega, Rafał Patyra czy Sergiusz Ryczel. Niektórzy otrzymywali maile z prośbą o wsparcie. Inni zaczęli dołączać sami wtedy, gdy akcja zyskała na rozgłosie. Aktorzy, dziennikarze, politycy wrzucali apele pod hashtagiem #BojeSięCiemnosci. 

Radio ZET/maal