Przesłuchanie Szydło ws. wypadku. Obrońca kierowcy niedopuszczony do udziału

Redakcja
23.02.2017 16:34
Prokuratura: Przesłuchanie Szydło
fot. PAP/Jacek Bednarczyk

W krakowskiej Prokuraturze Okręgowej trwa przesłuchanie Beaty Szydło jako świadka wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu. Prokuratura zdecydowała, że adwokat Sebastiana K., kierowcy seicento, nie będzie dopuszczony do udziału w przesłuchaniu.

Prokuratura nie dopuściła do udziału w przesłuchaniu premier Beaty Szydło, obrońcy Sebastiana K., podejrzanego o spowodowanie wypadku. Mec. Władysław Pociej opuścił budynek prokuratury i nie chciał komentować tej decyzji. Nie odpowiedział też na pytanie, czy w ten sposób prokuratura ogranicza prawo podejrzanego do obrony.

Zagłosuj

Czy prokuratura ogranicza Sebastiana K. prawo do obrony?

Liczba głosów:

Wcześniej Pociej mówił Radiu ZET, że zamierza zadawać pytania premier Szydło i ma do tego prawo. Prokuratura opublikowała już komunikat w tej sprawie. Czytamy w nim, że "udział obrońcy na tak wczesnym etapie postępowania może spowodować ujawnienie zeznań świadka, i poważne trudności dowodowe". W przyszłości śledczy nie wykluczają konfrontacji zeznań Beaty Szydło i podejrzanego w tej sprawie Sebastiana K.

Zobacz także

Budynek prokuratury nie jest dostępny dla dziennikarzy. Liczne ekipy telewizyjne i dziennikarze innych mediów zgromadzili się przed prokuraturą. Okolice budynku od rana są patrolowane przez policjantów. Początkowo prokuratura zapowiadała, że przesłuchanie odbędzie się w uzgodnionym z premier Szydło terminie w siedzibie rządu w Warszawie, dokąd pojedzie jeden z prokuratorów prowadzących śledztwo.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Miało to nastąpić prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. We wtorek premier Szydło poinformowała jednak, że prawdopodobnie przesłuchanie odbędzie się we czwartek w Krakowie. - Na wszystkie pytania, które zostaną tam postawione, będę odpowiadać - mówiła we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Radio ZET/PT/MaAl