Zamknij

O czym Tusk rozmawiał z Putinem na molo w Sopocie rok przed Smoleńskiem? Były premier wyjaśnia sprawę

Redakcja
23.04.2018 11:59
Putin i Tusk
fot. LUKASZ OSTALSKI/REPORTER/East News

Były premier stawił się w warszawskim Sądzie Okręgowym. Jest świadkiem w procesie byłego szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. Podczas przesłuchania zapytano go o spotkanie z Putinem, które miało miejsce na molo w Sopocie rok przed katastrofą.

Pytanie zadał mec. Hambura. Tusk spotkał się z Putinem 1 września 2009 roku. Zapytano Tuska, czy poruszono wtedy temat wspólnych uroczystości w Katyniu. Przesłuchiwany odparł, że rozmowy na molo były kurtuazyjne. Prowadzono je po angielsku, rosyjsku i niemiecku, bez pomocy tłumacza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

— Pokazywałem plażę, po której biegam, gdzie jest mój dom. Putin opowiedział, że ma bardzo dużo ochrony i z tego powodu cierpi — powiedział.

zet
fot. LUKASZ OSTALSKI/REPORTER

Według Tuska podczas oficjalnego spotkania na Westerplatte nie poruszono tematu obchodów w Katyniu.

Zobacz także

Tusk występuje jako świadek w procesie byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego ws. organizacji wizyty prezydenta L. Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. Rozprawę w warszawskim Sądzie Okręgowym — w charakterze publiczności — obserwuje ponad 60 osób, w większości dziennikarzy. Tusk wjechał na teren siedziby sądu samochodem; dziennikarze, a także zwolennicy i przeciwnicy czekali na niego przed głównym wejściem do sądu.

Zagłosuj

Co wydarzyło się w Smoleńsku?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/maal