Zamknij

Trzy godziny przesłuchiwano premier Szydło. Przebieg został utajniony

Redakcja
23.02.2017 19:16
Beata Szydło opuszcza budynek prokuratury
fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Przesłuchanie premier Beaty Szydło trwało prawie trzy godziny, jego przebieg został utajniony ze względu na dobro postępowania - powiedział w czwartek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Premier Beata Szydło zeznawała w czwartek w krakowskiej Prokuraturze Okręgowej w charakterze świadka wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu 10 lutego, w którym uczestniczyła.

Zobacz także

- Przesłuchanie trwało prawie trzy godziny, pani premier w trakcie tego przesłuchania odpowiadała na liczne pytania prokuratorów. Cały czas oczywiście czekamy na zakończenie całego postępowania, bo - tak jak wielokrotnie wcześniej państwu mówiliśmy - zależy nam na tym, aby ta sprawa została doprowadzona do samego końca i poprzedzona (...) rzetelnym, obiektywnym, kompleksowym wyjaśnieniem wszelkich okoliczności - mówił Bochenek.

Zagłosuj

Czy słusznie utajniono przebieg przesłuchania premier Szydło?

Liczba głosów:

Dodał, że "przesłuchanie miało na celu wyjaśnić okoliczności" wypadku, ale że nie może odpowiadać na pytania dotyczące samego przebiegu przesłuchania, ponieważ decyzją prokuratorów zostało ono utajnione. - Było to podyktowane przede wszystkim troską o dobro całego postępowania - podkreślił rzecznik rządu.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Prokuratura zdecydowała, że adwokat Sebastiana K., kierowcy seicento, nie zostanie dopuszczony do udziału w przesłuchaniu. Mec Władysław Pociej opuścił budynek prokuratury i nie chciał komentować tej decyzji. Nie odpowiedział też na pytanie, czy w ten sposób prokuratura ogranicza prawo podejrzanego do obrony. Prokuratura opublikowała już komunikat w tej sprawie. Czytamy w nim, że "udział obrońcy na tak wczesnym etapie postępowania może spowodować ujawnienie zeznań świadka i poważne trudności dowodowe". W przyszłości śledczy nie wykluczają konfrontacji zeznań Beaty Szydło i podejrzanego w tej sprawie Sebastiana K.

RadioZET.pl/PAP/MaAl