Zamknij

Prezes NBP po przesłuchaniu w prokuraturze: jestem bardzo zadowolony

Redakcja
03.01.2019 21:02
Prezes NBP po przesłuchaniu w prokuraturze: jestem bardzo zadowolony
fot. PAP

Śledztwo przebiega szybko, sprawnie i jestem z tego bardzo zadowolony - powiedział dziennikarzom prezes NBP po czwartkowym przesłuchaniu w prokuraturze. Adam Glapiński został przesłuchany jako świadek w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez byłego szefa KNF.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozmowie z dziennikarzami prezes NBP podkreślił, że wszyscy są zainteresowani, żeby jak najszybciej sprawa została dogłębnie zbadana.

- Z satysfakcją muszę powiedzieć, że śledztwo przebiega szybko, sprawnie i jestem z tego bardzo zadowolony - podkreślił Glapiński, który był przesłuchiwany w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej.

Dopytywany, jak się czuje, odpowiedział, że „świetnie”. Podkreślał też, że nie może powiedzieć nic na temat samego przesłuchania.

Glapiński a Afera KNF

Były szef KNF Marek Chrzanowski usłyszał zarzut w związku z rozmową z marca ubiegłego roku z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim, na którym omawiano przebieg postępowania KNF w sprawie programu naprawczego tego banku.

Zobacz także

Po wybuchu afery Glapiński potwierdził, że brał udział w spotkaniu z Czarneckim i Chrzanowskim, które miało miejsce już po nagranej rozmowie bankiera z ówczesnym szefem KNF.

Zobacz także

W grudniu w wywiadzie dla „Sieci” zapewnił, że choć obaj wywodzą się z tej samej uczelni, zna Chrzanowskiego dopiero od trzech lat. Zapewnił też, że z Czarneckim spotkał się jako prezes NBP tylko raz, oficjalnie, w obecności ówczesnego szefa KNF.

Jeszcze przed przedstawieniem Chrzanowskiemu zarzutu, a po ujawnieniu przez „Gazetę Wyborczą” treści nagrania rozmowy Czarneckiego i ówczesnego szefa KNF, Glapiński pochlebnie wypowiadał się na temat Chrzanowskiego. Podczas listopadowego Kongresu 590 w Rzeszowie prezes NBP mówił, że „bardzo go poważa i ceni”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ