Zamknij

Abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami księży pedofilów

Redakcja
10.01.2019 20:55

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z osobami, które były ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych – poinformował PAP w czwartek rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami księży pedofilów
fot. M.Gaczynski/EastNews

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Zaproszenia są w tych dniach kierowane do ofiar, których status został potwierdzony wyrokiem skazującym konkretnego duchownego w procesie kanonicznym" – napisał rzecznik KEP w komunikacie przekazanym PAP. "Spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach i będą miały charakter duszpasterski, indywidualny i prywatny" – dodaje ks. Rytel-Andrianik.

Zobacz także

Jak podkreśla rzecznik KEP, osoby, które odpowiedziały już na zaproszenie, zwracają się z prośbą do środków społecznego przekazu o zachowanie ich prywatności.

"Osobiste spotkania przewodniczącego Episkopatu Polski z ofiarami nadużyć popełnionych przez duchownych są odpowiedzią na list do przewodniczących episkopatów skierowany przez komitet organizacyjny spotkania +Ochrona małoletnich w Kościele+, które odbędzie się od 21 do 24 lutego w Rzymie" – podkreślił ks. Rytel-Andrianik.

Zobacz także

Dodał, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z osobami, które były ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Za pośrednictwem diecezji, zakonów i zgromadzeń zakonnych zaproszenia są w tych dniach kierowane do ofiar, których status został potwierdzony wyrokiem skazującym konkretnego duchownego w procesie kanonicznym.

RadioZET.pl/PAP/BM