Urodziła na chodniku przed szpitalem

Redakcja
11.09.2018 22:22
Ekipa medyczna
fot. Adam Staśkiewicz/East News Polska

Ciężarna mieszkanka Białej Podlaskiej w nocy z niedzieli na poniedziałek poczuła silne skurcze. Razem z mężem wybrali się więc do pobliskiego szpitala. Z uwagi na niewielką odległość od swojego miejsca zamieszkania, postanowili przejść się pieszo. Po drodze, kobiecie odeszły wody i zaczęła rodzić przed wejściem na teren placówki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podkreślał później w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl mąż rodzącej, poród odbył się osiem dni przed zaplanowanym terminem. Mężczyzna dziękował za wszelką okazaną im na miejscu pomoc.

Parze pomogła między innymi kobieta, która zasłaniała rodzącą a przechodzący obok mężczyzna pobiegł w stronę szpitala, by powiadomić ekipę medyczną.

Zobacz także

Mama z córką opuściły szpital

-  Pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostali powiadomieni o zdarzeniu przez przypadkowego przechodnia. Personel SOR natychmiast zareagował i udał się na miejsce zdarzenia. W tym czasie poinformowano też trakt porodowy o powyższej sytuacji. Gdy personel przybył na miejsce okazało się, iż poród trwa. Personel pielęgniarski pomógł rodzącej podczas porodu udzielając pomocy i przyjął poród, zaś noworodka zabezpieczono przed wyziębieniem - relacjonowała z kolei portalowi dziennikwschodni.pl Magdalena Us, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Zobacz także

Jak dodała, kobieta wraz z niemowlęciem została natychmiast przetransportowana do szpitalnego oddziału. W poniedziałek, mama i córka opuściły szpital.

RadioZET/dziennikwschodni.pl/JZ