Zamknij

Tragedia w schronisku dla zwierząt. Wybuchł pożar, nie żyją psy

02.12.2019 23:28
Tragedia w schronisku dla zwierząt. Wybuchł pożar, nie żyją psy
fot. FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East New

Dramat zwierząt w schronisku fundacji „Przytuliska u Wandy” w Przyborówku (k. Szamotuł, województwo wielkopolskie). Wraz z początkiem grudnia doszło tam do eksplozji piecyka. Schronisko zajęło się ogniem, a śmierć poniosły mieszkające w nim zwierzęta.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Projekt  "Przytuliska u Wandy" nadal można wspomóc materialnie i finansowo, szczególnie w obliczu tak wielkiej tragedii.

Zobacz także

Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.przytuliskauwandy.pl. To bardzo znana sieć schronisk dla bezdomnych zwierzaków, która umożliwia również adopcje wirtualne. Pomysłodawczynią projektu "Przytuliska u Wandy" jest Wanda Jerzyk.

Zginęły psy, mieszkające w schronisku

Jak informowała Gazeta Wyborcza, w nocy z 1 na 2 grudnia na terenie schroniska wybuchł pożar. Ogień pojawił się zaraz po silnej eksplozji, której przyczyną była prawdopodobnie awaria piecyka. Około północy na miejsce przyjechała straż pożarna, a w akcji gaśniczej udział brały dwie jednostki strażaków z Szamotuł.

Zobacz także

„W związku z tragedią, która dotknęła nas w nocy 1.12, schronisko w Przyborówku zostaje zamknięte do odwołania” – napisano na profilu Facebookowym przytułku. Jednocześnie podkreślono, że zamknięcie nie dotyczy adopcji oraz przyjmowania zbiórek dla schroniska.

Finał akcji strażackiej okazał się dramatyczny. Barak, w którym w specjalnych pomieszczeniach mieszkały bezdomne zwierzęta, doszczętnie się spalił. W pożarze zginęły 3 psy.

Potrzebna pomoc

Niestety, rozległy pożar spowodował straty materialne, których schronisko nie jest w stanie pokryć z własnej kieszeni. Każda okazana pomoc – nawet ta najmniejsza - jest mile widziana.

Zobacz także

Wszelkich informacji na temat udzielania pomocy poszkodowanym w pożarze zwierzakom można zasięgnąć, dzwoniąc pod numer 792054144.

 

RadioZET.pl/Facebook/Gazeta Wyborcza