Woda zbiera śmiertelne żniwo. Utonął 19-latek

Redakcja
06.08.2018 09:18
Zakaz kąpieli
fot. East News

Trwa czarna seria na polskich kąpieliskach. W niedzielę w jeziorze Ostrowskim w miejscowości Przyjezierze utonął 19-latek. Wieczorem płetwonurkowie wyciągnęli jego ciało – podaje portal TVN24. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tragedia nad jeziorem Ostrowskim w województwie kujawsko-pomorskim rozegrała się w niedzielne popołudnie. Po godzinie 15 na miejscu, w którym kąpał się nastolatek, pojawiła się grupa płetwonurków i strażacy. Znajomi 19-latka zaalarmowali służby, gdy chłopak nie wypłynął spod tafli wody. 

– Po godzinie 20 wyłowiono z wody ciało 19-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu inowrocławskiego – przekazała w rozmowie z TVN24 sierżant sztabowa Magdalena Pollak, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Jak ustalili śledczy, 19-latek przebywał w wodzie z grupą znajomych. Wszyscy znajdowali się poza strefą strzeżoną przez ratowników, gdzie głębokość jeziora sięga 8 metrów. 

Tragiczny bilans utonięć 

W niedzielę utonęło w Polsce 10 osób – podało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W piątek i sobotę odnotowano 20 utonięć. Bilans w tym sezonie wynosi już 291 osób. RCB zaleca ostrożność nad wodą.

Zobacz także

RCB przypomina m.in. by nie wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie wbiegać do wody rozgrzanym, nie wypływać na materacu daleko od brzegu. Zaleca także zakładanie kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

Z danych GUS wynika, że w 2017 r. policji zgłoszono 473 przypadki tonięcia, w wyniku których śmierć poniosło 457 osób. Najwięcej przypadków tonięcia było w weekendy.

RadioZET.pl/TVN24/PAP/DG