Zamknij

Co z festiwalem Woodstock? Błaszczak: opinia policji jest druzgocąca

Redakcja
22.06.2017 16:57
Co z festiwalem Woodstock? Błaszczak: opinia policji jest druzgocąca
fot. Wikipedia.org

Decyzję ws. zorganizowania festiwalu Woodstok podejmie burmistrz Kostrzyna nad Odrą - podkreślił w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że jeżeli dojdzie już do przeprowadzenia imprezy, to musi być ona zorganizowana wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa.

Błaszczak powiedział, że opinia policji ws. festiwalu Woodstock jest druzgocąca. - Ale oczywiście decyzję w tej sprawie podejmuje burmistrz Kostrzyna nad Odrą. Zdecyduje on, czy ten festiwal może być tam zorganizowany, czy nie - powiedział w czwartek.

Zobacz także

Jego zdaniem, jeżeli dojdzie już do przeprowadzenia festiwalu, to musi być on zorganizowany wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa. - Tak jak to było w ubiegłym roku. Ale i tak podczas tego festiwalu doszło do ponad 200 przypadków złamania prawa - mówił szef MSWiA.

Zachęcał do przeczytania opinii policji. - To jest bardzo uczciwa opinia, która np. pokazuje, że organizator zaniża liczbę uczestników, aby oszczędzać na ochronie. A więc oszczędza na bezpieczeństwie - zaznaczył Błaszczak. Zwrócił uwagę, zważywszy na to, "co się dzieje za naszą zachodnią granicą", w Polsce należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. - To nie jest tak, że właściwe jest hasło róbta, co chceta. Trzeba dbać o bezpieczeństwo, to jest podstawa - stwierdził.

Potencjalne zamachy terrorystyczne

"Przewidując poważne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas festiwalu, (policja) podjęła szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tej imprezy. W opinii Policji największe zagrożenie stanowią potencjalne zamachy terrorystyczne, z którymi dziś mierzy się Europa, a także skala popełnianych przestępstw i wykroczeń podczas trwania festiwalu. Dlatego też Lubuska Policja w oparciu o te zagrożenia określiła status imprezy o podwyższonym ryzyku" – napisano w opublikowanym w czwartek komunikacie.

Ponadto policja wskazuje, że "mimo profesjonalizmu, doświadczenia i wysokiej oceny Policji w zabezpieczaniu tego festiwalu dostrzegamy wiele zagrożeń, które wynikają z charakteru imprezy. Teren, na którym festiwal się odbywa, jest wyjątkowo trudny do zabezpieczenia".

RadioZET.pl/PAP/DG