Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przystanek Woodstock zagrożony? Jurek Owsiak wydał oświadczenie

07.06.2017 19:25
xxx wiadomosci

Policja deklaruje współpracę, planuje zaangażować co najmniej 1570 policjantów. Także my jako organizatorzy Przystanku Woodstock wprowadziliśmy kilka istotnych zmian poprawiających bezpieczeństwo - podkreśla szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, odpowiadając szefowi MSWiA.

Przystanek Woodstock zagrożony? Jurek Owsiak wydał oświadczenie fot. PAP
Zagłosuj

Czy wybierasz się na tegoroczny Przystanek Woodstock?

Minister Mariusz Błaszczak pytany o zagrożenia związane z zaplanowanym na początek sierpnia w Kostrzynie nad Odrą Przystankiem Woodstock, organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, powiedział, że "już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie". - W związku z tym całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku - powiedział Błaszczak.

Dodał, że w tym roku opinia policji dotycząca Przystanku Woodstock również będzie negatywna. - Wszyscy mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą (...). W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak - przypomniał szef MSWiA.

W środę po południu Owsiak wydał oświadczenie, w którym zwracał się do Błaszczaka, podkreślając, że opinia dot. tegorocznego Festiwalu wydana 31 maja przez Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wielkopolskim nie jest negatywna. - Jest ona taka sama jak rok temu. Mówi o podejmowanych przygotowaniach i przewidywanych zagrożeniach - zaznaczył Owsiak.

- Rok temu uznano nasz Festiwal za imprezę o podwyższonym ryzyku i uzasadnienie tej opinii budziło nasze zastrzeżenie – nigdy na Festiwalu nie wybuchły chociażby zamieszki spowodowane nieporozumieniami między subkulturami czy na tle religijnym. Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu 22 lat istnienia naszego Festiwalu – Europa zmieniła się. Ale między innymi w zeszłym roku Światowe Dni Młodzieży były imprezą bardzo otwartą i ''wędrującą'' i tego podwyższonego ryzyka nie było, ale ja jako obywatel tego kraju widziałem olbrzymie zaangażowanie zawodowych służb w ich zabezpieczenie. Gratulujemy! - napisał Owsiak.

Poinformował, że w tym roku policja kolejny raz deklaruje współpracę z organizatorami. Według przesłanego pisma planuje zaangażować nie mniej niż 1570 policjantów.

Szef WOŚP zaapelował jednocześnie do Błaszczaka, aby w swoich wypowiedziach nie upolityczniał Festiwalu. - Przystanek Woodstock jest dla wszystkich i ze wszystkimi - zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń