Pojechała na Woodstock i zaginęła. Rodzice szukają 14-letniej Amelii [FOTO]

Redakcja
18.08.2017 12:11
Pojechała na Woodstock i zaginęła. Rodzice szukają 14-letniej Amelii [FOTO]
fot. ons.pl

3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą na Przystanku Woodstock zaginęła 14-letnia Amelia Świerkowska. Rodzice dziewczynki w rozmowie z ''Dziennikiem Zachodnim'' opisują okoliczności zdarzenia. 

Czy dajesz napiwki? Dlaczego? Wypowiedz się na MAM ZDANIE.

Informację o zaginięciu 14-letniej Amelii w trakcie festiwalu w Kostrzynie nad Odrą podano na oficjalnym profilu społecznościowym Przystanku Woodstock. Sprawa zaginięcia dziewczynki wpłynęła 6 sierpnia na policję.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim poinformował, że Amelia wraz z rodzicami przyjechała na Woodstock z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

- Na początek chcemy ustalić, gdzie ta osoba się w ogóle znajduje. Mamy już pewne sygnały i kontaktujemy się z jednostkami w całej Polsce po to, by sprawić, żeby Amelia wróciła do ośrodka, w którym ma przebywać - podsumowuje rzecznik w rozmowie z ''Dziennikiem Zachodnim''.

Zobacz także

Dziennikarzom ''Dziennika Zachodniego'' udało się skontaktować z rodzicami 14-latki. Przyznali oni, że dziewczynka już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze i niejednokrotnie uciekała z domu.  

– Najprawdopodobniej Amelia jest w tym momencie w Warszawie. Zapisała się do zamkniętej facebookowej grupy ludzi, którzy poszukują tam pracy i zamieściła ogłoszenie o tym, że może zostać nianią. Napisała w nim, że ma 19 lat – powiedziała w rozmowie z gazetą mama zaginionej.

Przechwytywanie

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu 14-letniej Amelii Świerkowskiej, może skontaktować się z policją lub zadzwonić pod numer 22 654 70 70 do Fundacji Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, które zamieściło ogłoszenie o zniknięciu dziewczynki na swojej stronie. 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/DG