Konfederacja chce przywrócić karę śmierci. ''Więzienie to czysta przyjemność''

18.06.2019 17:17
Janusz Korwin-Mikke
fot. Tomasz Urbanek/East News

Zabójstwo 10-letniej Kristiny wstrząsnęło opinią publiczną w całej Polsce. Część internautów domaga się kary śmierci dla 22-letniego Jakuba A. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa dziewczynki. Grozi mu dożywocie. Wśród tez programowych Konfederacji przed jesiennymi wyborami znalazło się przywrócenie kary śmierci. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Siedem tez, które mają stanowić wstęp do programu wyborczego Konfederacji na jesienne wybory parlamentarne, przedstawili jej liderzy podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie: 

  • suwerenne państwo z silną armią i polską walutą,
  • ochrona życia ludzkiego od poczęcia,
  • proste i niskie podatki,
  • ochrona dzieci i młodzieży przed homopropagandą,
  • sprzeciw wobec bezpodstawnych żydowskich roszczeń majątkowych,
  • kara śmierci za najcięższe zbrodnie,
  • e-voting, czyli głosowanie również przez Internet

Konfederacja chce przywrócić karę śmierci 

Prezes Partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke zwrócił uwagę, że siedem tez Konfederacja zaczerpnęła z tez amerykańskiej Partii Republikańskiej. Odnosząc się do przywrócenia kary śmierci, Korwin-Mikke przypomniał, że 30 lat temu protestował przeciwko jej zniesieniu, gdyż - jak ocenił - "jest to cofnięcie nas o 4 tysiące lat, do czasów barbarzyństwa, to wtrącenie nas poza obręb cywilizacji ludzkiej".

Niestety - ci, którzy ją znieśli, mają na ręku krew ludzi mordowanych przez morderców, którzy nie boją się śmierci. Pobyt w więzieniu dla mordercy, który jest tam ''numerem jeden'', to jest czysta przyjemność na ogół

Janusz Korwin-Mikke

Według niego, przykładem skutków zniesienia kary śmierci jest zamordowanie 10-letniej Kristiny z Dolnego Śląska. - Myślę, że gdyby była kara śmierci, to morderca by tego nie zrobił, bo by się śmierci bał - przekonywał polityk.

RadioZET.pl/PAP