Psy zagryzły jelenia. Myśliwy miał się tylko przyglądać [FOTO]

Redakcja
27.11.2017 14:51
Złotniki
fot. Facebook/Ludzie Przeciw Myśliwym

Poznańska policja zajmuje się sprawą myśliwego, którego psy na oczach mieszkańców podpoznańskich Złotnik, tuz pod ich domami i na oczach dzieci, rozszarpały jelenia.

Według świadków myśliwy szczuł psy i jest podejrzenie ,ze był pijany. Polski Związek Łowiecki twierdzi, ze nie ma dowodów, że mysliwy był pod wpływem alkoholu a mieszkańcy przeszkadzali mu w dokończeniu polowania.

Organizacja Leśny Patrol - Ludzie Przeciwko Myśliwym, która złożyła zawiadomienie w tej sprawie, opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcia dokumentujące to bulwersujące zdarzenie:

24140252_1951740371508426_538537772_o

Mieszkańcy ulicy Kalinowej i Czołgowej w Złotnikach są zaszokowani. W niedzielę rano obudził ich ryk rannego zwierzęcia, przez okna patrzyli jak myśliwy stoi obok jelenia, a jego psy zagryzają zwierzę na śmierć.

Jerzy Wachowiak z Polskiego Związku Łowieckiego broni jednak mężczyzny. - Po co by miał szczuć psami? One służą tylko do tropienia - tłumaczy. 

Świadkowie twierdzą ze czuli od myśliwego alkohol. Jednak ustalenie czy był pijany jest właściwie niemożliwie, bo kiedy do Złotnik przyjechała policja, mężczyzna uciekł do lasu. Wiadomo, ze w polowaniu koło Złotnik uczestniczyli myśliwi z Francji a myśliwy, który szedł z psami był Polakiem.

RadioZET.pl/wyborcza.pl/DW/MP