Zamknij

„Rz”: znajoma Szydło była biegłą ws. wypadku w Oświęcimiu

Redakcja
25.01.2018 10:40
Szydło
fot. PAP

Psycholog występująca w sprawie wypadku z udziałem Beaty Szydło może być powiązana z byłą premier. Jak donosi „Rzeczpospolita”, mąż biegłej startował z Szydło do Sejmu z tej samej listy PiS. Według gazety opinia psychologa na temat tych świadków daje podstawę do podważenia ich wiarygodności.

Joanna Łuczyńska-Nieśpielak jest z wykształcenia i zawodu psychologiem. Prowadzi w Oświęcimiu prywatną praktykę. Jej nazwisko nie figuruje jednak na liście biegłych psychologów sądowych, stąd pojawia się pytanie, dlaczego prokuratura skorzystała z jej pomocy.

Żona byłego kandydata

Co więcej, jak pisze w czwartkowym wydaniu „Rzeczpospolita”, pojawiają się wątpliwości co do jej obiektywizmu i bezstronności w opinii dot. świadków wypadku z udziałem kolumny rządowej, do którego doszło w lutym ubiegłego roku w Oświęcimiu.

Zobacz także

Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że została wyznaczona do tej sprawy z uwagi na powiązania z byłą premier — jej mąż, miejscowy przedsiębiorca Jeremi Nieśpielak kandydował bowiem w 2011 roku do Sejmu z listy PiS. A Beata Szydło jako ówczesna szefowa partyjnych struktur w zachodniej Małopolsce była m.in. odpowiedzialna za układanie list w wyborach.

Adwokat reaguje

Mec. Władysław Pociej, obrońca podejrzanego o spowodowanie wypadku Sebastiana K., nie wyklucza, że będzie podważał wiarygodność opinii biegłej. Jak jednak zaznacza, zrobi to dopiero na sali sądowej, jeśli prokuratura zdecyduje się na skierowanie aktu oskarżenia przeciwko kierowcy Seicento.

Zobacz także

Niektórzy świadkowie wypadku twierdzą, że rządowa kolumna jechała bez sygnałów dźwiękowych, co mogłoby wskazywać na współodpowiedzialność kierowców BOR za spowodowanie wypadku.

RadioZET.pl/PT/Rzeczpospolita/MP