Zamknij

Tragiczne zderzenie samochodów. Nie żyje ranna 8-latka

Redakcja
11.06.2018 13:57
Pogotowie ratunkowe
fot. East News

Nie żyje ośmioletnia dziewczynka, ranna w niedzielnym wypadku w Jankowicach w powiecie pszczyńskim (Śląskie) – podała w poniedziałek śląska policja. Dziecko trafiło do szpitala po czołowym zderzeniu dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały też dwie dorosłe osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informację o wypadku na ul. Żubrów, w rejonie skrzyżowania z ul. Grabową, dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał w niedzielę po południu. Według ustaleń drogówki, 35-letni kierowca citroena berlingo jechał w kierunku Pszczyny za oplem astrą, którym kierował 33-latek.

Kierowca berlingo zjechał na przeciwny pas ruchu, ponieważ chciał uniknąć najechania na tył opla. Niestety, próbując uniknąć zderzenia z jednym samochodem, zderzył się czołowo z innym - toyotą corollą, którą podróżowała trzyosobowa rodzina - relacjonowała policja.

Śląskie. Nie żyje 8-letnia dziewczynka 

Do szpitala oprócz 46-letniego kierowcy toyoty i właściciela berlingo, trafiła również ośmioletnia pasażerka tego pierwszego samochodu. Została przetransportowana do szpitala helikopterem. - Niestety obrażenia jej ciała były bardzo poważne. Dziecko pomimo interwencji specjalistycznych służb medycznych zmarło - podała w poniedziałek policja.

Zobacz także

Policjanci apelują do kierowców w rozwagę. - Na drodze liczą się sekundy, nie minuty czy godziny. Te krótkie chwile, prawie niemożliwe do zarejestrowania przez świadka, a tym bardziej przez kierowcę, który jest zmuszony natychmiast zareagować, decydują o przebiegu wypadku i niestety często o ludzkim życiu - podkreślają.

RadioZET.pl/PAP/DG