Zamknij

W lesie rozbił się helikopter. Nie żyją dwie osoby, dwie zostały ranne

23.02.2021 06:36

Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne w wypadku helikoptera w okolicach Pszczyny (woj. śląskie) - przekazał asp. Tomasz Pokorny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Pszczyna
fot. PAP

Pszczyna. Asp. Pokorny poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że strażacy otrzymali zgłoszenie około północy w nocy z poniedziałku na wtorek.

Po przybyciu na miejsce ustaliliśmy, że w lesie, w trudno dostępnym terenie, rozbił się helikopter. Maszyną podróżowały cztery osoby. Dwie osoby zginęły, a dwie są ranne i zostały przewiezione do szpitala asp. Tomasz Pokorny

Na miejsce przybyły służby ratownicze - policja, straż pożarna i medycy. Jak pisała Wirtualna Polska, śmigłowiec "rozbił się pod lasem na podmokłym terenie, gdzie nie ma możliwości wjazdu samochodem, co bardzo utrudniało przeprowadzenie właściwej akcji ratowniczej. Problemem była też gęsta mgła". 

Wypadek pod Pszczyną. W lesie rozbił się helikopter, nie żyją dwie osoby

WP podaje też, że na pokładzie były cztery osoby. Zginęło dwóch mężczyzn znajdujących się z przodu kabiny, przeżyli natomiast kobieta i mężczyzna, którym o własnych siłach udało się wydostać z maszyny.

Oboje trafili już do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak podkreślił asp. Pokorny, przyczyny oraz dokładne okoliczności wypadku badają obecnie prokuratura i Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/wp.pl