Pożar kamienicy na Śląsku. 12 osób, w tym 9 dzieci w szpitalu

Redakcja
10.04.2019 11:01
Pożar kamienicy na Śląsku. 12 osób, w tym 9 dzieci w szpitalu
fot. OSP Świętoszowice

12 osób – w tym 9 dzieci – trafiło do szpitala w wyniku nocnego pożaru w kamienicy w Ptakowicach w powiecie tarnogórskim (Śląskie) – poinformował w środę rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach Wojciech Poloczek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pożar pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze wielorodzinnego, dwukondygnacyjnego budynku, zamieszkanego przez 14 osób. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, języki ognia wydostawały się już z okien tego mieszkania i płonął dach na powierzchni ok. 50 m kwadratowych.

Zobacz także

11 osób opuściło budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, trzem musieli w tym pomóc strażacy. „Przy pomocy drabiny ewakuowali dwie kobiety i dziecko, ewakuacja przez klatkę schodową była już niemożliwa z powodu silnego zadymienia” – powiedział PAP aspirant Poloczek.

Do szpitala z objawami podtrucia dymami pożarowymi przewieziono 12 osób: 3 osoby dorosłe i 9 dzieci.

Zobacz także

Przyczynę pożaru ustala policja we współpracy z biegłym z zakresu pożarnictwa. Nie wiadomo na razie, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do domu, decyzję w tej sprawie podejmie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Budynek jest własnością gminy, która zapewni mieszkańcom niezbędną pomoc.

RadioZET.pl/PAP