Zamknij

Wielkopolska: Ptasia grypa w natarciu. Kolejne ognisko, tysiące chorych gęsi

13.01.2020 17:00
Ptasia grypa
fot. East News, zdj. ilustracyjne

Służy wojewody wielkopolskiego potwierdziły odkrycie kolejnego ogniska ptasiej grypy. W miejscowości Zalesie (powiat kolski) ujawniono zachorowania na grypę około 6 tys. gęsi – przekazał Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ptasia grypa w natarciu. Służby wojewódzkie wykrywają kolejne ogniska wirusa w woj. wielkopolskim, ale i lubelskim. Tysiące chorych ptaków trafia wprost do zagazowania.

Zobacz także

Podobny los czeka gęsi z powiatu kolskiego.

Mamy kolejny, drugi już, potwierdzony przypadek grypy ptaków w Wielkopolsce. W miejscowości Zelesie (gm. Dąbie, pow. kolski) ujawniono zachorowania na grypę ptaków w stadzie gęsi reprodukcyjnych liczącym około 6 tys. szt. Występowanie wirusa H5N8 potwierdził Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach. Powiatowe służby weterynaryjne podjęły działania w celu likwidacji zagrożenia

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zaapelował o szczególną ostrożność i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń inspektorów weterynaryjnych.

Zobacz także

Apeluję do właścicieli wielkopolskich gospodarstw i ferm o rygorystyczne przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii w zakresie utrzymywania drobiu

Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski

RadioZET.pl/PAP

C