Puławy: radni zagłosowali za ustawą zakazującą sprzedaży alkoholu w nocy

Redakcja
27.04.2018 12:57
Puławy: radni zagłosowali za ustawą zakazującą sprzedaży alkoholu w nocy
fot. Shutterstock

W Puławach nie będzie można kupić alkoholu (nawet na stacjach benzynowych) pomiędzy 23:00 a 6:00 rano. Tak zadecydowali miejscy radni. 

Miejscy radni w Puławach zagłosowali za ustawą zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście w godzinach między 23:00 a 6:00 rano. Za wprowadzeniem regulacji zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Zakaz sprzedaży alkoholu ma obowiązywać w całych Puławach, nie wyłączając stacji paliw i hipermarketów. Wejdzie w życie w ciągu kilku tygodni. Jak zapewnia wiceprezydent Ewa Wójcik, nowe prawo nie jest wymierzone w nikogo.

Zobacz także

— To jest tylko pewien regulator życia społecznego. Przecież każdy, kto zechce kupić alkohol, nadal będzie mógł to robić w innych godzinach. Ale dzięki temu pomożemy tym, którzy mają pecha mieszkać przy sklepach całodobowych — mówi w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.

— My nie odbieramy prawa do zakupu alkoholu, tylko dajemy prawo do wypoczynku i snu wielu mieszkańcom Puław — mówiła z kolei radna Marzanna Pakuła. 

Zobacz także

Przeciwko ustawie było dwóch radnych, w tym Paweł Maj. — Rozumiem tych mieszkańców, ale spokój powinny zapewnić odpowiednie organy państwa. Nie wyobrażam sobie, żeby w 48 tys. mieście nie można było przez całą dobę kupić sobie tego, co się chce. Należy szukać rozwiązań, a nie wprowadzać nowe restrykcje — mówił.

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/KM