Zamknij

Zapytał o papierosy i zaatakował nożem. 22-latkowi z Pułtuska grozi dożywocie

30.12.2019 14:18
nożownik z pułtuska
fot. Shutterstock

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi śledztwo przeciwko 22-letniemu Adrianowi F., który jest podejrzany o podwójne usiłowanie zabójstwa dwóch mieszkańców Pułtuska - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. 22-latek zaatakował ich nożem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do ataku nożownika doszło w nocy z 31 października na 1 listopada 2019 r. w Pułtusku. 25-letni Łukasz M. oraz 31-letni Kamil R. wracali do swoich domów. Szli chodnikiem wzdłuż ulicy Daszyńskiego, gdy po drodze spotkali młodego mężczyznę w kurtce z kapturem. Był to Adrian F., który poprosił ich o papierosy.

Zobacz także

W pewnym momencie 22-latek wyjął noże kuchenne i zaatakował nimi Łukasza M. i Kamila R.

Sprawca zadawał im ciosy nożami niemalże na oślep po całym ciele.

Prokratura Okręgowa w Ostrołęce

Jak podała prokuratura Łukasz M. zaczął uciekać. Wówczas nożownik zaatakował leżącego na jezdni Kamila R. i dźgnął go kilkakrotnie nożami w plecy i uciekł.

Zobacz także

Pomocy ofiarom udzielili młodzi ludzie, przejeżdżający obok ulicą, którzy wezwali karetkę pogotowia oraz powiadomili policję. Łukasz M. i Kamil R. zostali zabrani do szpitala, gdzie udzielono im specjalistycznej pomocy medycznej.

22-latkowi grozi nawet dożywocie

Sprawca usiłowania zabójstwa został zatrzymany jeszcze tej samej nocy w Pułtusku przy ul. Rynek. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zobacz także

Adrian F. usłyszał zarzuty podwójnego usiłowania zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów i złożył krótkie wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane 22-latkowi przestępstwo grozi nawet dożywocie.

RadioZET.pl/ PAP/ Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce