Zamknij

Puma jednak grasuje na Śląsku? Zagadkowe wideo w sieci

25.10.2019 17:05
Puma w Bieruniu i Tychach? Policja zabezpieczyła ślady dużego zwierzęcia
fot. Facebook

Puma miała być widziana już m.in. w Pszczynie, Tychach czy w Bieruniu. Teraz w sieci pojawiło się zagadkowe nagranie jednego z kierowców, a policja i myśliwi potwierdzają, że zostały zabezpieczone ślady dużego zwierzęcia - informuje "Dziennik Zachodni". 

Puma na Śląsku miała być widziana już wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Mieszkańcy kilku śląskich miejscowości twierdzą, że widzieli to zwierzę m.in. w Tychach, Pszczynie i Chełmie Śląskim.

W ostatnich dniach zgłoszeń informujących o drapieżniku jest jednak więcej. We wtorek puma miała być widziana w Bieruniu i w oddalonych o kilka kilometrów Tychach. Rzekomą pumę nagrał też jeden z kierowców, a wideo zamieścił w sieci.

Zobacz także

Puma na Śląsku?

Choć wciąż nie ma pewności, czy tajemnicze zwierzę to faktycznie puma, policja i myśliwi potwierdzają, że w Chełmie Śląskim zostały zabezpieczone ślady dużego zwierzęcia, o czym informuje "Dziennik Zachodni". 

Warto przypomnieć, że wcześniej, w czerwcu, o pumie alarmowały czeskie media. Zwierzę uciekło tam z prywatnej hodowli. Z kolejnych informacji wynikało, że zwierzę przemieszczało się w kierunku Polski. Od tamtej pory nie udało się go jednak namierzyć.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni