Zamknij

Turystka zabłądziła w puszczy i ugrzęzła w bagnie. Przeżyła dzięki telefonowi

24.06.2021 16:20
Puszcza Knyszyńska
fot. MICHAL KOSC/REPORTER

Policjanci uratowali 23-letnią kobietę, która ugrzęzła w bagnie w Puszczy Knyszyńskiej. Gdyby pomoc nie nadeszła szybko, mogło dojść do tragedii – przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

23-latka turystka ze Śląska zabłądziła w puszczy, spacerując we wtorkowy wieczór wzdłuż rzeki. Szukając drogi, weszła w głąb lasu. Tam ugrzęzła w bagnie, z którego nie mogła wyjść o własnych siłach. Na szczęście telefon nie zamókł i miał naładowaną baterię, więc zadzwoniła na policję i poprosiła o pomoc.

Puszcza Knyszyńska. 23-latka ugrzęzła w bagnie. Uratowali ją policjanci

23-latka wysłała policjantom swoją lokalizację. Ruszyli na miejsce i nawoływać kobietę, a potem podążali za jej głosem. Musieli zachować ostrożność, bo teren był podmokły, a jednocześnie szybko nadejść z pomocą.

"Po kilkuset metrach przeprawy policjanci zauważyli w bagnie wystraszoną panią, która kurczowo trzymała się drzewa" - przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Okazało się, że 23-latka nie była w stanie się ruszyć, a wokół niej rozciągały się bagna. Policjanci rzucili kobiecie linę i wyciągnęli ją z grzęzawiska. Dali jej wodę oraz opatrzyli poranione ręce i nogi turystki.

RadioZET.pl/Policja.pl/Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku