Zamknij

Pyton wciąż na wolności. Dron będzie szukał węża

Redakcja
12.07.2018 08:03
Pyton tygrysi

Poszukiwania pytona tygrysiego pod Warszawą zostały zawieszone ze względu na rzęsisty deszcz. Służby planują wrócić do tropienia ponad pięciometrowego węża o godzinie 11. W poszukiwaniach weźmie też udział dron udostępniony przez jedną z firm oraz noktowizory. Nie potwierdziła się informacja od wędkarza, że pyton przepłynął na drugi, prawy brzeg Wisły.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie (w jego skład oprócz urzędników wchodzą przedstawiciele policji, straży pożarnej, fundacji Animal Rescue Polska i eksperci ze stołecznego zoo) zdecydował, że poszukiwania pytona tygrysiego w okolicach miejscowości Gassy będą prowadzone nie tylko na lądzie i w wodzie, ale także z powietrza.

– Zapadła decyzja, by tę okolicę monitorować za pomocą drona. Teraz musimy pozyskać do współpracy osobę, która posiada taki sprzęt i go obsługuje – poinformowała Agnieszka Pindelska-Litkie, Kierownik Biura Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Piasecznie.

Urzędniczka dodała, że w środę z powodu deszczu poszukiwania węża przerwano przed południem.

Poszukiwania pytona

Poszukiwania są prowadzone głównie w okolicy miejsca, gdzie w sobotę znaleziono 5-metrową wylinkę pytona. Była ona zawinięta między drzewami. „Była miękka i elastyczna, a to, zdaniem ekspertów, oznacza, że była świeża” – mówi Pindelska-Litkie.

Zobacz także

W Gassach nad Wisłą panują idealne warunki dla egzotycznego węża. – Aktualnie jest duszno, wilgotno, w ostatnich dniach było gorąco. Pożywienia też zapewne nie brakuje – mówi kierowniczka biura kryzysowego. Odnaleziono wiele śladów węża na mule w miejscach, gdzie wychodził z wody albo się w niej zanurzał. Były długie i szerokie na około 40 centymetrów.

Jak dowiedział się reporter Radia ZET, nie potwierdziła się informacja od wędkarza, który twierdził, że pyton przepłynął na drugi, prawy brzeg Wisły.

Każdy, kto ma informację o zwierzęciu bądź informacje dotyczące jego ucieczki, jest proszony o kontakt z Policją pod numerem (22) 604 52 13 lub Fundacją Animal Rescue Polska – (22) 350 66 91.

Poszukiwania pytona. ZDJĘCIA: 

RadioZET.pl/PAP/mas/DG