Zamknij

Pyton nie uciekł z hodowli. Fotopułapki pomogą złapać pytona [NOWE FAKTY]

Redakcja
15.07.2018 14:23
Pyton
fot. Animal Rescue Polska

Eksperci z Fundacji Animal Rescue Polska analizują zdjęcia terenu, na którym poszukują pytona tygrysiego. Mamy około dwóch tysięcy zdjęć obszaru między miejscowościami Gassy i Cieszyca – poinformował w niedzielę PAP prezes Fundacji Dawid Fabiański.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nadal nie widomo, gdzie może znajdować się gad, którego wylinkę znaleziono w ubiegłym tygodniu w okolicy miejscowości Gassy w pow. piaseczyńskim.

Zdjęcia wykonano (aparatami umieszczonymi na dronach) na obszarze między miejscowościami Gassy i Cieszyca. - To rozległy teren – podkreślił w rozmowie z PAP Dawid Fabiański. Obie miejscowości są oddalone od siebie w prostej linii ok. 5 km.

Poszukiwania pytona nad Wisłą 

Wolontariusze z Animal Rescue Polska założyli na tym terenie dwie fotopułapki. Na początku przyszłego tygodnia otrzymają kolejne dwa tego typu urządzenia. Prezes fundacji wyjaśnił, że użycie fotopułapek daje największą szansę na zlokalizowanie pytona.

Urządzenie uruchamia się, kiedy tylko w obszarze przez nią kontrolowanym pojawi się jakiś ruch. Wówczas robi zdjęcie i nagrywa kilkusekundowy film. Fotografia i film są automatycznie przekazywane drogą mailową na komputer i telefon komórkowy osób z fundacji.

Zobacz także

W sobotę Państwowa Straż Pożarna przerwał poszukiwania pytona. Rzecznik mazowieckiej straży pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że powodem była m.in. pogoda. Wciąż nie wiadomo, jak pyton tygrysi, którego wylinkę znaleziono na brzegu Wisły w ubiegłym tygodniu, znalazł się w Gassach.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie kom. Jarosław Sawicki poinformował PAP, że policja sprawdziła ośmiu hodowców węży z powiatu piaseczyńskiego. W wyniku prowadzonych działań ustaliła, że pyton nie należał do żadnego z nich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Żmija zygzakowata - pierwsza pomoc po ukąszeniu

Każdy, kto ma informację o zwierzęciu bądź informacje dotyczące jego ucieczki, jest proszony o kontakt z policją pod numerem (22) 604 52 13 lub Fundacją Animal Rescue Polska - (22) 350 66 91.

RadioZET.pl/PAP/DG