Zamknij

Policja i wędkarz widzieli pytona. Wąż uciekł, trwają poszukiwania

Redakcja
11.07.2018 09:01
Pyton
fot. Animal Rescue Poland

We wtorek zakończył się czwarty dzień poszukiwań pytona. Jak podaje portal „Warszawa w pigułce”, wąż był widziany w Glinkach w powiecie Otwockim (gmina Karczew). Pytonowi udało się uciec.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O fakcie na Facebooku poinformował Mirosław Pszonka, starosta otwocki. Według doniesień portalu „Warszawa w pigułce” pyton popłynął w górę rzeki i ma zostać złapany przez odławiaczy z Piaseczna. Dawid Fabjański z fundacji Animal Rescue Polska potwierdził, że wąż był widziany przez wędkarza oraz przez policjantów w Glinkach w gminie Karczew.

Pyton nad Wisłą

Animal Rescue Poland, policja, straż pożarna i WOPR szukają od soboty ponad 6-metrowego pytona. Fundacja pomagająca zwierzętom została zaalarmowana, że w gminie Konstancin-Jeziorna ktoś znalazł wylinkę pytona tygrysiego. Wąż jest wygłodniały i może być agresywny.

Na policję zgłosił się również paralotniarz, który przyniósł nowe informacje na temat poszukiwanego pytona. Twierdzi, że trzy miesiące temu widział, jak trzech mężczyzn wyrzuca na plaży węża. Policja sprawdza te informacje.

Zobacz także

Każdy, kto ma informację o zwierzęciu bądź informacje dotyczące jego ucieczki, proszony jest o kontakt z policją pod nr 22 60 45 213 lub Fundacją Animal Rescue Polska pod nr 350 66 91.

RadioZET.pl/Warszawa w pigułce/DG