Zamknij

Świadek widział jak ktoś wrzucał węża do Wisły [NOWE FAKTY]

Redakcja
10.07.2018 17:13
Pyton pod Warszawą. Świadek widział, jak ktoś wyrzuca węża do rzeki
fot. Animal Rescue Poland

We wtorkowe popołudnie zaplanowano kolejny etap poszukiwań pytona w okolicach Konstancina. Teren do sprawdzenia jest bardzo trudny. Ponadto zgłosił się świadek, który widział jak grupa mężczyzn wrzuca do Wisły groźnego węża.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sześciometrowy pyton tygrysi, który grasuje pod Warszawą, nadal pozostaje nieuchwytny. Od niedzieli, kiedy znaleziono wylinkę, czyli zewnętrzną część powłoki węża zrzucaną podczas linienia, trwają poszukiwania w powiecie Piaseczyńskim.

Zobacz także

Wylinkę węża znaleziono nad Wisłą na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew.

We wtorkowej popołudnie zakończyło się posiedzenie powiatowego sztabu kryzysowego. W tym samym czasie zaplanowano rozpoczęcie kolejnego etapu poszukiwań - pieszo, samochodami terenowymi i łodziami.

Zobacz także

W poszukiwaniach bierze udział Policja, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, straż pożarna, przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, turyści, wędkarze i mieszkańcy.

Paralotniarz widział, jak ktoś wrzuca węża do Wisły

Zostaną też rozstawione fotopułapki. Ponadto znalezione w poniedziałek ślady świadczą o tym, że nie jest to żart jednego z hodowców. Duży i groźny wąż jest rzeczywiście na wolności.

Zgłosił się również paralotniarz, który przyniósł nowe informacje na temat poszukiwanego pytona. Twierdzi, że trzy miesiące temu widział jak trzech mężczyzn wyrzuca na plaży węża. Policja sprawdza te informacje.

Zobacz także

Służby apelują do mieszkańców podwarszawskich miejscowości Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła i Łęg o szczególną ostrożność. Proszą aby w przypadku spotkania ze zwierzęciem do niego nie podchodzić i niezwłocznie zawiadomić służby ratunkowe.

Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informacje o pochodzeniu wylinki, proszone są o kontakt pod numerem 223506691 lub 792112 222

RadioZET.pl/Maciej Sztykiel/PTD