Zamknij

Kolejne ślady pytona nad Wisłą. Służby ostrzegają [ZDJĘCIA]

Redakcja
10.07.2018 10:49
Kolejne ślady pytona nad Wisłą. Służby ostrzegają [ZDJĘCIA]
fot. Animal Rescue Polska

Pyton w gminie Konstancin-Jeziorna postawił w stan wyższej gotowości policję, straż pożarną oraz pracowników fundacji Animal Rescue Polska. W niedzielę nad Wisłą znaleziono prawie sześciometrową wylinkę pytona tygrysiego. Służby apelują o ostrożność i ograniczenie spacerów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wylinka jest świeża, więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt powiadomiła lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego – pisze na stronie internetowej Fundacja Animal Rescue Polska.

Komunikat opublikowano po znalezieniu w gminie Konstancin-Jeziorna (na wysokości miejscowości Gassy) blisko sześciometrowej wylinki węża. Najprawdopodobniej zrzucił ją pyton tygrysi. Fundacja rozpoczęła poszukiwania węża. 

Pyton tygrysi nad Wisłą

W poniedziałkowej akcji oprócz inspektorów i wolontariuszy fundacji Animal Rescue Polska brali udział: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Piaseczyński WOPR, OSP Bielawa, OSP Czernidła, Policja Rzeczna, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Piasecznie, Turyści4x4.pl, Koło Wędkarskie nr 12.

Nocne poszukiwanie pytona w okolicach Wisły zakończyło się znalezieniem kolejnych śladów węża. 

„Znaleźliśmy nowy ślad, który został potwierdzony przez biorącego udział w poszukiwaniach specjalistę. Ślady znalezione od dnia wczorajszego potwierdzają, iż na nadwiślańskich terenach od miejscowości Gassy do Ciszycy przebywa duży wąż” – podało w komunikacie Animal Rescue Polska.

NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z AKCJI:

Teren, który przeczesują służby, jest „bardzo trudny: mokradła, krzaki, wysokie trawy, powalone konary drzew i setki miejsc, w których wąż może się schować”. 

Zobacz także

Fundacja oraz policja proszą wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy. Jak zaznaczają, zagrożone atakiem węża są głównie dzieci i zwierzęta domowe.

Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informacje o pochodzeniu wylinki, proszone są o kontakt pod numerem 223506691 lub 792112 222

RadioZET.pl/PAP/Animal Rescue Polska/DG