Wędkarz widział pytona. ''Wąż rzucił się na bobra''

Redakcja
11.07.2018 13:17
Pyton
fot. Animal Rescue Polska

Trwa piąty dzień poszukiwań pytona tygrysiego. Wąż był widziany w Glinkach w powiecie Otwockim. Przedstawiciele fundacji Animal Rescue Polska rozmawiali z wędkarzem, który widział pytona. Mężczyzna twierdzi, że wąż rzucił się na bobra w okolicach Otwocka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek po godzinie 17:00 rozpoczął się czwarty dzień poszukiwań pytona tygrysiego. W akcję poszukiwawczą zaangażowana była: Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie, Gminne Centrum Kryzysowe Konstancin Jeziorna, Piaseczyński WOPR, Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, ekipa terenowa „turyści4x4.pl”, koło wędkarskie nr 12, Policja Rzeczna, ekipa z dronem.

Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska w rozmowie z TVN Warszawa zdradził, że pyton był widziany w nocy w okolicach powiatu otwockiego. Jeden z wędkarzy twierdzi, że widział, jak wąż rzuca się na bobra w okolicach Otwocka.

Zobacz także

Wąż mógł przemieścić się już na drugą stronę Wisły. Prowadzący akcję zakładają, że pyton może wyjść na brzeg rzeki i czekać na słońce. - Nie chciałbym straszyć ludzi, ale prewencja to podstawa. Dlatego ostrzegamy, żeby mieszkańcy byli ostrożni - mówi Fabjański.

Poszukiwania pytona

Animal Rescue Poland, policja, straż pożarna i WOPR szukają od soboty ponad 6-metrowego pytona. Fundacja pomagająca zwierzętom została zaalarmowana, że w gminie Konstancin-Jeziorna ktoś znalazł wylinkę pytona tygrysiego. Wąż jest wygłodniały i może być agresywny.

Na policję zgłosił się również paralotniarz, który przyniósł nowe informacje na temat poszukiwanego pytona. Twierdzi, że trzy miesiące temu widział, jak trzech mężczyzn wyrzuca na plaży węża. Policja sprawdza te informacje.

Każdy, kto ma informację o zwierzęciu bądź informacje dotyczące jego ucieczki, proszony jest o kontakt z policją pod nr 22 60 45 213 lub Fundacją Animal Rescue Polska pod nr 350 66 91.

RadioZET.pl/TVN Warszawa/DG