Zamknij

Pyton dopłynął do Warszawy. Zeznania świadków: na 95 proc. są wiarygodne

Redakcja
01.08.2018 09:26
Pyton tygrysi
fot. Animal Recue Poland

Trzy osoby widziały dużego węża nad Wisłą przy bulwarach – podaje środowy „Super Express”. Informację potwierdzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Boisz się węży?

Liczba głosów:

„Poszukiwania gigantycznego pytona wznowione! Tym razem w granicach Warszawy. Policja dostała sygnał od trzech osób, które w nocy widziały dużego węża płynącego w okolicy bulwarów na lewym brzegu” – czytamy w „SE”.

Na miejsce pojechali warszawscy policjanci. – Pojawili się też pracownicy Fundacji Rescue Animal Polska i lekarz weterynarii, który prowadził rozmowę z osobami, które powiadomiły służby – mówił kom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie.

Pyton w Warszawie. Poszukiwania 

Lekarz weterynarii, który zadawał świadkom konkretne pytania o zachowanie gada, przyznał, że na 95 proc. mogli oni widzieć dużego węża – informuje gazeta.

Wiarygodność świadków potwierdza kilka dodatkowych przesłanek. – Jedna z osób zajmuje się biotechnologią, a druga przez kilka lat mieszkała w krajach egzotycznych – cytuje gazeta komisarza Sawickiego, który przekazał informacje pozyskane od weterynarza.

Zobacz także

Do tej pory poszukiwania prowadzone były w powiecie piaseczyńskim. Teraz ich ciężar może przesunąć się w kierunku stolicy. Według ustaleń jest dosyć prawdopodobne, że gad rzeczywiście znajduje się na warszawskim odcinku Wisły.

RadioZET.pl/PAP/DG