Zamknij

Poszedł rano do łazienki. W spłuczce znalazł...pytona królewskiego

03.06.2020 18:56
Poszedł rano do łazienki. W spłuczce znalazł...pytona królewskiego
fot. MARIUSZ GRZELAK/East News

To był szok. Mieszkaniec wrocławskiego osiedla udał się z samego rana do toalety w swoim mieszkaniu, a tam znalazł...pytona królewskiego, ukrywającego się w spłuczce - poinformowali lokalne media. Do sieci trafiły zdjęcia z interwencji strażaków, którym udało się odłowić gada dopiero po 6 godzinach.

Takiego poranka nie spodziewali się mieszkańcy dzielnicy Popowice we Wrocławiu. Mężczyzna mieszkający w jednym z mieszkań przy ul Białowieskiej 36  rano udał się do łazienki. Podczas porannej toalety przeżył prawdziwy szok.

W pewnym momencie zauważył…węża, ukrywającego się w spłuczce. Okazało się, że to pyton królewski. Nie tracąc nawet chwili przerażony mężczyzna wezwał straż pożarną ale zwierzę w tym czasie uciekło do pionu z rurami – czytamy w "Gazecie Wrocławskiej".

Zobacz także

Jak wynika z relacji lokalnych mediów, na początku funkcjonariusze straży pożarnej nie dowierzali – myśleli, że zgłaszający postanowił z nich zażartować. Kiedy jednak przyjechali pod wskazany adres, ich oczom ukazał się zaskakujący widok. W spłuczce rzeczywiście przebywał wąż.

Zobacz także

Strażacy zawiadomili specjalistę zoologii, i zabezpieczyli wszelkie możliwości wyjścia z łazienki. Gad jednak dalej uciekł do pionu z rurami i zagnieździł się bardzo głęboko. Akcja odławiania zwierzęcia trwała 6 godzin – strażakom udało się złapać węża dopiero około godziny 14.00.

Pan Grzegorz informuje i to nie jest żart… "tak, znaleziony przy porannej toalecie. Była straż pożarna i hycel ze schroniska ale chwile przed przyjazdem hycla schował się w szachcie"..

- czytamy na profilu Popowice Online.

W sieci pojawiły się zdjęcia z nietypowej interwencji.

pyton1
pyton2

fot. Popowice Online/Facebook

Pyton w spłuczce w mieszkaniu na wrocławskim osiedlu

Pyton królewski dość często hodowany jest w Polsce w warunkach domowego terrarium. Aby jednak mieć takie zwierzę, trzeba najpierw uzyskać specjalne pozwolenie. Obecnie gad z wrocławskich Popowic czeka na swojego właściciela – służby proszę o zgłoszenie się po odbiór zwierzaka. Jeśli taka osoba się nie znajdzie, wówczas wężowi trzeba będzie znaleźć nowego opiekuna. Na razie jednak trafi do schroniska we Wrocławiu.

Zobacz także

Pyton królewski może osiągnąć do 180 centymetrów długości i ważyć do ok. 2 kg.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/.Gazeta Wrocławska/Popowice Online/Polsat News/Facebook