Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Silne wichury nad Polską. Tysiące odbiorców bez prądu

02.01.2019 19:32
xxx wiadomosci

W wyniku silnego wiatru na terenie kraju bez energii elektrycznej pozostaje około 3896 odbiorców - poinformował w środę wieczorem zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. IMGW wydało w środę ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

Silne wichury nad Polską. Tysiące odbiorców bez prądu fot. K.Misztal/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"W wyniku silnego wiatru na terenie kraju (stan na godz. 17.30) bez energii elektrycznej pozostaje około 3896 odbiorców: woj. pomorskie - 2078, zachodniopomorskie - 1418, warmińsko-mazurskie - 400" - poinformował na Twitterze Świszcz.

IMGW wydało w środę ostrzeżenia przed silnym wiatrem we wszystkich powiatach nadmorskich woj. pomorskiego, z czego ostrzeżenia pierwszego stopnia – w Słupsku, powiecie słupskim i lęborskim, a drugiego stopnia w powiatach wejherowskim, puckim, w Gdyni, Sopocie i Gdańsku oraz w powiecie nowodworskim.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują też w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim w głębi lądu – w powiatach kartuskim, gdańskim, malborskim, sztumskim, kwidzyńskim i tczewskim.

Opady i silny oraz porywisty wiatr będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne, miejscami również ograniczające widzialność. Najsilniejszych porywów wiatru, szczególnie w nocy ze środy na czwartek, można się spodziewać na Pomorzu Wschodnim. Wiatr może wówczas osiągnąć prędkość do 95 km/h - podaje IMGW.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń