Zamknij

Silne wichury nad Polską. Tysiące odbiorców bez prądu

Redakcja
02.01.2019 19:32
Silne wichury nad Polską. Tysiące odbiorców bez prądu
fot. K.Misztal/Reporter

W wyniku silnego wiatru na terenie kraju bez energii elektrycznej pozostaje około 3896 odbiorców - poinformował w środę wieczorem zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. IMGW wydało w środę ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"W wyniku silnego wiatru na terenie kraju (stan na godz. 17.30) bez energii elektrycznej pozostaje około 3896 odbiorców: woj. pomorskie - 2078, zachodniopomorskie - 1418, warmińsko-mazurskie - 400" - poinformował na Twitterze Świszcz.

Zobacz także

IMGW wydało w środę ostrzeżenia przed silnym wiatrem we wszystkich powiatach nadmorskich woj. pomorskiego, z czego ostrzeżenia pierwszego stopnia – w Słupsku, powiecie słupskim i lęborskim, a drugiego stopnia w powiatach wejherowskim, puckim, w Gdyni, Sopocie i Gdańsku oraz w powiecie nowodworskim.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują też w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim w głębi lądu – w powiatach kartuskim, gdańskim, malborskim, sztumskim, kwidzyńskim i tczewskim.

Opady i silny oraz porywisty wiatr będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne, miejscami również ograniczające widzialność. Najsilniejszych porywów wiatru, szczególnie w nocy ze środy na czwartek, można się spodziewać na Pomorzu Wschodnim. Wiatr może wówczas osiągnąć prędkość do 95 km/h - podaje IMGW.

RadioZET.pl/PAP/BM