Zamknij

Rabiej o sprawie Trzaskowskiego: Powinien przeciąć oskarżenia pod swoim adresem

Redakcja
23.02.2018 09:20
Rabiej o sprawie Trzaskowskiego: Powinien przeciąć oskarżenia pod swoim adresem

— Trzaskowski powinien szybko przeciąć oskarżenia pod swoim adresem. Narkotyki i pieniądze od biznesmenów? Ktoś powinien odpowiedzieć za to karnie — powiedział w Radiu ZET Paweł Rabiej.

— Jak wygramy, to będziemy mieli dylemat, co zrobić z pomnikami smoleńskimi, ale ja bym je zostawił, wiedząc, że będzie to kość niezgody — mówi gość Radia ZET, kandydat na wiceprezydenta Warszawy Paweł Rabiej.

— Jak ten pomnik, czy inne samowole budowlane powstają w Warszawie, to mam takie obrazy przed oczami, że fajnie byłoby przejechać dźwigiem z kulą i to zburzyć. Ale zarządzanie miastem to szukanie konsensusu i ładu społecznego — komentuje Rabiej.

Zagłosuj

Na którą partię/ugrupowanie zagłosowałbyś/aś w wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

Jego zdaniem pomnik powinien powstać tuż po katastrofie smoleńskiej.

— Bardzo nie podobało mi się działanie miasta, że nie powstał. Tak samo nie podoba mi się działanie wojewody, który nagina prawo i stawia go w postaci samowoli budowlanej. Nie podoba mi się także działanie władz miasta, bo nie chcą dopuścić na pl. Piłsudskiego ciężarówek, mnożą przeszkody — analizuje polityk Nowoczesnej.

Rabiej uważa, że „wystarczającą karą” dla Jacka Sasina będzie to, że pomnik „zbudowany bez dogadania się nie będzie łączył warszawiaków tak, jak powinien”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rafał Trzaskowski brał narkotyki, pieniądze na kampanię od prywatnego przedsiębiorcy?

— Podpowiedziałbym Trzaskowskiemu, by szybko i ostro to przeciął. Powinna być ostra reakcja. Jeśli te zarzuty są nieprawdziwe, to ten ktoś powinien odpowiedzieć za to karnie — mówi Paweł Rabiej. Chodzi o zarzuty pod adresem kandydata na prezydenta Warszawy, które formułuje były współpracownik PO. Rabiej zaznacza, że Trzaskowski zapowiadał, że mogą pojawić się różnego rodzaju ataki na niego.

— Powiedział o swoim życiorysie, więc jest transparentny i przejrzysty. Musimy spodziewać się ataków i być dobrze na nie przygotowani — uważa gość Konrada Piaseckiego. Jego zdaniem kampania będzie „brutalna i będą wyciągane różne rzeczy”. — Należy mieć grubą skórę, przyzwyczaić się i szybko dementować — komentuje Rabiej. — Cieszę się i jestem dumny, że razem startujemy — podkreśla.
Słabe sondaże Nowoczesnej? — Najciemniej jest przed świtem. Może nie widać mocno światła i nadziei, ale słońce zaświeci — uważa polityk tej partii. Pytany przez Konrada Piaseckiego o brak sondażowych efektów sojuszu z PO, odpowiada, że będą one „odłożone w czasie”.
Zobacz całą rozmowę.

RadioZET/maal