Zamknij

Sonda TVP Info. Rachoń i Cejrowski o aferze w IMGW: homoharem czy homoburdel

Redakcja
30.03.2018 10:03
Sonda TVP Info. Rachoń i Cejrowski o aferze w IMGW: homoharem czy homoburdel
fot. screen

W czwartkowym wydaniu programu TVP Info „Minęła 20” Michał Rachoń rozmawiał z Wojciechem Cejrowskim o aferze korupcyjnej w IMGW. Na profilu twitterowym programu zamieszczono też dość osobliwą sondę. W internecie zawrzało. 

„Czy afera w IMGW to bardziej Homo Harem czy Homo Burdel? Pomożecie rozstrzygnąć?” — brzmi sonda opublikowana na profilu twitterowym programu „Minęła 20”. Sonda w założeniu miała odnosić się do afery w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Michał Rachoń, opisując w sytuację w IMGW, użył słowa „homoharem”. To stwierdzenie nie do końca przekonało jego rozmówcę — Wojciecha Cejrowskiego, który powiedział, że lepiej pasowałoby użycie słowa „burdel”.

Rozmowa Michała Rachonia z Wojciechem Cejrowskim

Zdaniem Cejrowskiego szef IMGW „za pieniądze dostawał usługi seksualne”. — Oferował pracę i w ramach odpłaty otrzymywał usługi seksualne. W haremie się nie płaci, a tam było za pieniądze. […] Jest takie stare słowo polskie — burdel. Nie wiem, czy w Telewizji Polskiej można powiedzieć — odpowiedział mu Cejrowski. 

Zapytano więc internautów, czy pomogą rozstrzygnąć dylemat, który zaprzątał głowy rozmówców w programie publicystycznym Telewizji Publicznej. 

Na twórców spadła fala krytyki. 

Sondy bronił pracownik TVP Info, tłumacząc, że FOX News też robi „publicystykę na wesoło”.

Na ten argument ostro odpowiedział Bartosz Węglarczyk. 

RadioZET.pl/KM

C