Zamknij

Racibórz: 40-latek, który zastrzelił funkcjonariusza, podawał się za policjanta

04.05.2021 11:54
policja
fot. PAP/Andrzej Grygiel

Podczas kontroli drogowej w Raciborzu doszło do strzelaniny, podczas której zmarł policjant. Mężczyzna, który śmiertelnie postrzelił funkcjonariusza, został ranny w trakcie wymiany ognia. Teraz policja ujawniła więcej na jego temat. To 40-latek notowany za przestępstwa narkotykowe. Miał na sobie ubiór przypominający policyjny.

Sprawca strzelaniny w Raciborzu miał na sobie odzież przypominającą policyjny mundur i na chwilę przed strzelaniną próbował kontrolować samochody – przekazała policja. Do tragedii doszło przy ul. Chełmońskiego. Chwilę wcześniej policjanci otrzymali dwa zgłoszenia. Pierwsze dotyczyło mężczyzny, prowadzącego renault scenic, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

- Drugie zgłoszenie, już z ul. Chełmońskiego, dotyczyło człowieka, który podaje się za policjanta i próbuje kontrolować samochody – podchodzi do kierowców i próbuje z nimi rozmawiać. Funkcjonariusze z prewencji zlokalizowali mężczyznę i jego samochód. Kiedy poprosili go o dokumenty, wyciągnął broń i strzelił w kierunku policjanta - powiedziała rzeczniczka śląskiej policji Aleksandra Nowara w rozmowie z PAP. Funkcjonariusz doznał ciężkich obrażeń. Reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Strzelanina w Raciborzu. Nie żyje policjant, napastnik został ranny

W trakcie zajścia także policjanci użyli broni, również napastnik został postrzelony. - Mężczyzna został ranny, ale na razie nie mam szczegółowych informacji na temat jego obrażeń, w asyście policjantów został zabrany do szpitala w Raciborzu - powiedziała Nowara. Według nieoficjalnych informacji zatrzymany został prawdopodobnie trafiony w udo. To 40-latek z rejonu Raciborza, notowany wcześniej za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci opowiadają, że zatrzymany mężczyzna miał ubiór łudząco przypominający policyjny mundur. Odzież została zabezpieczona, zostanie poddana oględzinom. Policja nie udziela na razie szczegółowych informacji na temat zastrzelonego policjanta. Wiadomo jedynie, że był doświadczonym funkcjonariuszem, z kilkunastoletnim stażem.

Na miejscu trwają policyjne czynności z udziałem prokuratora, teren został zabezpieczony. Rodzina zmarłego policjanta oraz jego partner z patrolu będą objęci pomocą psychologiczną.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP