Zamknij

Grzegorz Schetyna straszy Polaków. ''PiS podpala kraj, Polsce grozi utrata funduszy''

Redakcja
01.07.2017 11:53
Grzegorz Schetyna straszy Polaków. ''PiS podpala kraj, Polsce grozi utrata funduszy''
fot. PAP

W Warszawie w sobotę przed południem zebrała się Rada Krajowa PO. Ma m.in. powołać zespół, który przygotuje ofertę programową na przyszłoroczne wybory samorządowe. Lider PO Grzegorz Schetyna straszył Polaków wojną domową, mówił o ''podpalaniu kraju'' i utracie środków unijnych.

Rada Krajowa PO to m.in. odpowiedź na zjazd formacji rządzącej. - Bardzo twardo będziemy pokazywać, że zrobimy wszystko, żeby PiS odsunąć od władzy – mówił szef PO w piątek wieczorem w TVN24.

Głos podczas obrad sobotnich obrad Rady Krajowej mają zabrać też m.in. dwoje wiceprzewodniczących PO: b. premier Ewa Kopacz i b. szef MON Tomasz Siemoniak oraz główny ekonomista PO, prof. Andrzej Rzońca.

Trudny czas wolności

Rządy PiS to trudny czas dla wolności - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna w sobotę podczas Rady Krajowej partii. Zadeklarował, że Platforma zrobi wszystko, żeby wolnością mogły się cieszyć miliony Polaków.

- Zawsze byliśmy w Platformie Obywatelskiej gotowi do tego, żeby budować, projektować, żeby pisać nowe inicjatywy, żeby zagospodarowywać naszą polską wolność, żeby robić wszystko, żeby tą wolnością mogły się cieszyć miliony Polaków. Zawsze się nam to udawało - podkreślił Schetyna.

Jak dodał, wolność trzeba obronić. - Dzisiaj jest dla niej (wolności) trudny czas, to jest czas, który przynoszą rządy PiS, to jest trudny czas dla wolności - podkreślił lider PO. 

Ekipa podpalaczy

- Dzisiaj mamy w Polsce do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą podpalić nasz kraj, doprowadzić do domowej wojny, którzy chcą konfliktu, niechęci, zła, zwycięstwa rządów, które są przeciw, które są agresywnym atakiem na wolność - podkreślił. - Dlatego mówimy dzisiaj: nie będzie na to zgody - oświadczył lider PO.

Odwrót od Europy

Schetyna mówił, że polskość to nie autorytaryzm, partyjna sitwa, strach, nienawiść ani strachliwy nacjonalizm, tylko jest to wspólnota wolnych ludzi, to wartości takie jak otwartość, solidarność, wartości prawdziwie chrześcijańskie. - Polskość to nie odwracanie się od Europy, lecz bycie jednym z liderów Europy - podkreślił.

- Odbudujemy Polskę wolną, solidarną i europejską, która nie będzie miała dominacji PiS - mówił lider Platformy.

RadioZET.pl/PAP/DG