Rada Krajowa PO. Sikorski ujawnia treść rozmowy z Kaczyńskim

Redakcja
24.02.2018 17:13
Rada Krajowa PO. Sikorski ujawnia treść rozmowy z Kaczyńskim
fot. PAP

W Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej PO poświęcone polityce zagranicznej, zwłaszcza pozycji Polski w UE i na świecie. Głos podczas obrad zabrał m.in. b. szef MSZ Radosław Sikorski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Radosław Sikorski w rozmowie z Jackiem Czarneckim z Radia ZET zdradził, że nie zamierza wracać do polityki. Jednak w trakcie przemówienia zwrócił się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którego rządzie przez ponad pół roku w latach 2006-2007, był ministrem obrony narodowej.

- Pamiętam naszą ostatnią rozmowę, bo byłem ministrem obrony w pańskim rządzie i prosiłem pana, żeby świra Macierewicza odwołać. Mnie to zajęło trzy miesiące, teraz po dwóch latach przyznał mi pan rację - powiedział.

Zobacz także

- Panie prezesie, chcę panu powiedzieć, że, żeby nie wiem, ile pomników pan sobie nastawiał, żeby nie wiem, ile łgarstw pańska telewizja codziennie nadawała, żeby nie wiem, ilu obywateli pan zastraszał szykanami - Polaków pan nie złamie. Nie takich dyktatorków jak pan obalaliśmy. Polska jest lepsza niż pan sądzi i jest lepsza niż pan - Polska wielka, wielkoduszna, solidarna, europejska zwycięży i my będziemy o to walczyli - dodał Sikorski.

Rada Krajowa PO przyjęła dwie uchwały. Pierwsza wzywa do natychmiastowego rozpoczęcia prac parlamentarnych nad naprawą nowelizacji ustawy o IPN w oparciu o wspólną debatę i projekty: rządzącej większości oraz opozycji. Druga uchwała wzywa rząd PiS do zaprzestania działań, które utrudniają negocjacje budżetowe i przyniosą negatywne skutki dla Polski i Polaków.

Rada Krajowa PO zobowiązała również swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim do podjęcia wszelkich możliwych działań na rzecz pozyskania funduszy dla polskich samorządów, rolników, firm, ośrodków narodowych. „Oczekujemy od rządu PiS, że zapewni społeczeństwu polskiemu takie środki, jakie zrealizowała Platforma Obywatelska” – dodano.

RadioZET.pl/PAP/DG