Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Edukacja seksualna w radiu Rydzyka? Wyemitują audycję… "Jak być dobrą żoną w sypialni"

17.11.2018 21:44
xxx wiadomosci

11 grudnia Radio Maryja wyemituje audycję pt. "Jak być dobrą żoną w sypialni". W mediach społecznościowych nie brakuje licznych krytycznych komentarzy. "A gdzie audycja dla mężczyzn, jak być dobrym mężem w sypialni?" - zapytała jedna z internautek.

Edukacja seksualna w radiu Rydzyka? Wyemitują audycję… "Jak być dobrą żoną w sypialni" fot. J.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Audycja zostanie wyemitowana we wtorek, 11 grudnia o 21.30. Już teraz, zainteresowanie nią wyraziło ponad 5,5 tys. osób. Jej zapowiedź można znaleźć na Facebooku.

Wielu internautów jest jednak zaskoczonych tytułem audycji. "A gdzie audycja dla mężczyzn jak być dobrym mężem w sypialni?" – pyta jedna z internautek.  "Ja czekam na Jak być dobrą żoną na tylnej kanapie Seicento" – czytamy w innym komentarzu.

 - Może ten tytuł jest prowokacyjny i ma przyciągnąć słuchaczy. Jeśli jednak rzeczywistym tematem audycji będzie pouczanie kobiet jak zadowalać mężczyzn w sypialni, bez analogicznej audycji w drugą stronę, to jest to kolejne działanie, które po prostu wpisuje się w patriarchalny paradygmat. Wpisuje się w nurt traktowania kobiet w sposób podrzędny - mówi w rozmowie z Onet.pl, aktywistka i feministka, Monika "Pacyfka" Tichy.

- Uważam, że [tytuł - przyp.red.] jest poniżający dla kobiet. Jeżeli ktoś wyznaje patriarchalne wartości, to być może będzie się zgadzał z takim podejściem – ocenił w rozmowie z Onet.pl Arkadiusz Brodziński, lider stowarzyszenia Polska Laicka w Toruniu. - Mamy jednak równouprawnienie, a tu wygląda to tak, jakby jedna strona relacji małżeńskiej miała się w jakiś szczególny sposób dostosowywać do drugiej strony - dodał.

RadioZET.pl/Onet/gazeta.pl/BM

Oceń