Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Radio ZET: Pielęgniarki z Centrum Onkologii w Warszawie o krok od strajku

09.10.2018 15:28
xxx wiadomosci

Pielęgniarki z Centrum Onkologii w Warszawie o krok od strajku. Ponad 900 osób nie podpisało aneksów do umów, w tym ponad dwie trzecie zatrudnionych w Instytucie pielęgniarek – dowiaduje się Radio ZET.

Radio ZET: Pielęgniarki z Centrum Onkologii w Warszawie o krok od strajku fot. K. Serewis/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pielęgniarki z Centrum Onkologii w Warszawie domagają się podwyżek płac oraz wypłaty zaległego tzw. „zembalowego”, czyli dodatku do pensji, zagwarantowanego przez resort zdrowia trzy lata temu. Powinny go dostać we wrześniu, ale do dziś nie otrzymały pieniędzy. Jak mówią, chcą zarabiać tyle, żeby nie musieć dorabiać na drugim lub nawet trzecim etacie. Są w sporze zbiorowym z dyrekcją.

– Czekamy na mediatora z Ministerstwa Zdrowia, a potem jeśli się nie dogadamy, jedynym wyjściem będzie strajk. Nie chciałybyśmy do tego doprowadzić, bo nie chcemy iść na udry – mówi Radiu ZET Agnieszka Bocheńska ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki zapowiedziały, że jeżeli do końca października nie dostaną tzw. zembalowego i dyrekcja nie zechce z nimi rozmawiać, będą decydowały o dalszych formach protestu. Jeśli jednak pracownicy w ciągu trzech miesięcy nie podpiszą aneksów do umów, to dyrektor może ich zwolnić z pracy.

RadioZET.pl/AJ/JŚ

Oceń