Zamknij

Spotkanie z premierem i ministrem zdrowia w piątek po 14. Medycy przesłali postulaty

09.09.2021 22:38
Adam Niedzielski, Mateusz Morawiecki
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Spotkanie środowisk medycznych z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim i premierem Mateuszem Morawieckim ma się odbyć prawdopodobnie w piątek po godz. 14 - informuje wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak z Komitetu Protestacyjnego w rozmowie z Radiem ZET.

- Spotkanie z premierem i ministrem zdrowia odbędzie się najpewniej w piątek po godz. 14:00 - zapowiada wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak z Komitetu Protestacyjnego. - Od rozmów zależy, czy dojdzie do sobotniej manifestacji i budowy „białego miasteczka - mówi dr Drobniak w rozmowie z reporterem Radia ZET Michałem Dzienyńskim.

Spotkanie z ministrem zdrowia i premierem w piątek. Medycy przesłali postulaty

Medycy domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy. Przed godz. 22:00 przesłali do resortu zdrowia swoje postulaty, o których doprecyzowanie prosiło dziś ministerstwo.

Postulaty, które padły na spotkaniu, są na tyle ogólnikowe, że resort nie może określić, ile kosztowałaby ich realizacja. Adam Niedzielski poprosił o skonkretyzowanie ich i przesłanie dzisiaj do godz. 22.00 – powiedział w czwartek rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. W Karpaczu minister zdrowia i wiceminister Waldemar Kraska spotkali się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, którego członkowie zapowiadają organizację protestu pracowników ochrony zdrowia.

Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak po rozmowach z kierownictwem resortu zdrowia stwierdził, że na spotkaniu nie padły żadne konkretne propozycje rozwiązań postulatów Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok powiedziała z kolei, że medycy domagają się spotkania w obecności premiera Mateusza Morawieckiego. Medycy zaznaczyli, że zaplanowany na sobotę protest jest aktualny.

RadioZET.pl/Radio ZET/PAP