Radio ZET: Tragedia w Suszku. Prokuratura zakończy dziś gromadzenie dowodów

Redakcja
05.10.2018 09:59
Radio ZET: Tragedia w Suszku. Prokuratura zakończy dziś gromadzenie dowodów
fot. P.Hukało/EastNews

Prokuratura Okręgowa w Słupsku dziś zakończy gromadzenie dowodów w śledztwie w sprawie tragedii w Suszku, dowiaduje się Radio ZET. Prowadzący sprawę prokurator chce zakończyć całe postępowanie do końca tego roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dziś jako ostatni ma zostać przesłuchany biegły z zakresu meteorologii. Wydał on już opinię w sprawie wydarzeń z 11 sierpnia, ale prokurator potrzebuje od niego dodatkowych informacji. Jak ustalił dziennikarz Radia ZET Maciej Bąk, nie ma już potrzeby przeprowadzania kolejnych eksperymentów procesowych (wykonano ich w Suszku trzy). Od poniedziałku prokurator przystąpi do ostatecznej analizy materiału dowodowego. Na jej podstawie podejmie decyzję, czy przedstawić komuś zarzuty, czy też śledztwo umorzyć.

Zobacz także

W nocy 11 sierpnia 2017 roku podczas nawałnicy w Borach Tucholskich wiatr powalił drzewa na obóz harcerski, wskutek czego zginęły dwie dziewczynki. W sprawie przesłuchano między innymi organizatorów obozu w Suszku, harcerzy oraz pracowników centrum zarządzania kryzysowego w Chojnicach.

RadioZET.pl/MB/BM