Zamknij

Radio ZET: Uczniowie z tych miast mogą zostać skierowani na naukę zdalną

25.01.2022 10:03
nauka zdalna
fot. Piotr Molecki/East News

Na naukę zdalną mogą być skierowani uczniowie ze szkół w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców - dowiedział się nieoficjalnie reporter Radia ZET Michał Makowski. 

Ministerstwo Edukacji i Nauki rozważa kilka wariantów zmiany trybu pracy szkół z powodu rozprzestrzeniania się wariantu Omikron. Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej najprawdopodobniej dalej będą uczyć się stacjonarnie. W innym rozważanym wariancie o przejściu na naukę zdalną zdecyduje dyrektor danej szkoły za zgodą rady rodziców, a nie, jak obecnie, sanepid na wniosek dyrektora.

Radio ZET: Uczniowie z tych miast mogą zostać skierowani na naukę zdalną

W większych miastach obserwowany jest bardzo duży wzrost liczby zakażonych. Na naukę zdalną mogą być skierowani uczniowie ze szkół w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców - dowiedział się nieoficjalnie reporter Radia ZET Michał Makowski. 

Nauka zdalna, jak ustalił reporter Radia ZET, zostanie utrzymana do zakończenia ostatniego turnusu ferii. Oficjalną decyzję, jak nauka ma wyglądać, mamy poznać po dzisiejszym spotkaniu ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Według danych MEiN z 9 województw, z których uczniowie nie są na feriach, obecnie naukę zdalną prowadzi 30 proc. szkół podstawowych i 21,5 proc. szkół ponadpodstawowych.

RadioZET.pl/Radio ZET/oprac. MB

C